Şehir hayatında çok ses var. Biz bu seslerin içinde kendi sesimizi duyamaz oluyoruz. Kendimizin aslında ne istediğinin, neye ihtiyacının olduğunun farkında bile değiliz. Kendimize uzağız. Uzak olunca, başkasına hiç yaklaşamıyoruz.

İhtiyaçlarımızın farkında olmadığımız için aslında hep açız. Aç olduğumuz için daha saldırgan, daha öfkeliyiz. İlişkiye vermek için değil almak için giriyoruz. Sevgi almak, şefkat almak, takdir almak... Bunları biz bile kendimize veremezken başkalarının bize vermesini bekliyoruz.

"Bir şeyler eksik" deyip o eksikleri dışarıdan tamamlamaya çalışıyoruz. "Geç kaldım" endişeleriyle daha çok koşup kendimizden daha da uzaklaşıyoruz.

Şehrin hızına rağmen biraz yavaşlayabilsek, biraz kendi sessizliğimizde kalabilsek, kendimizi daha iyi duyabileceğiz. Biz dengelendikçe ilişkilerimiz de dengelenecek. O zaman ilişkiyle dengelenme çabasından vazgeçeceğiz.

Bu yazı, İstanbul Life dergisinin Şubat sayısına Sevgililer Günü için verdiğim röportajdan alınmıştır.

İlgili Yazılar

Yorumlar  

#1
Hakan bey ağzınıza ve gönlünüze sağlık bizi çook güzel bilgilendiriyorsunuz..
aysel 28 Ocak 2013
#2
Bilgilendirici yazilariniz harika Hakan Bey,tesekkurler.Paylastim...
ayse 28 Ocak 2013
#3
biraz kendi sessizliğimizde kalabilsek, kendimizi daha iyi duyabileceğiz.

BUNU YAPMAYA ÇALIŞIYORUM.HIMMM BİRDE DERİN DERİİN KARNIMDAN NEFESLER ALIYORUM DÜNDEN BERİ TEŞEKKÜRLER..
ZEYNEP 29 Ocak 2013
#4
Farkındalık yaratmak konusundaki katkılarınız için çok teşekkürler...
Hacı Kolay 30 Ocak 2013
#5
agzınıza saglık cok guzel anlatmıssınız.1 yıl oncesıne kadar bende ıst aynı durumdaydım o yogunluk kalabalık ınsan seslerı.ve bu yıl sakın bır sehır kasaba hayatı sessızlık doga remen ruhum dınlenıyor ve kendımı bolca dınleme vaktım oldu 33 yıldır yasadıgım ıst bırakıp tekırdagda sakın bır kasabaya yerlestım cok mutluyum huzurluyum saglıklıyım hayat doluyum artık basımı yastıga koydugum an bebekler gıbı uykuya dalabılıyorum sabah mutlu kus sesıyle mıs gıbı yesıllık doga kokusuylla uyanıyorum .sızın reportajınızda ben bırazda kendımı buldum ve bıraz uzunda olsa burda paylaşmak ıstedım :) sevgıler
sibel 31 Mart 2013
#6
HAKAN BEY SUNMUŞ OLDUĞUNUZ YAZI TIPKI BİZLERİ ANLATIYOR ASLINDA HATALARIMIZI BİZE GÖSTERDİĞNİZ İÇİN SİZE MİNNETTARIZ
HALİLİBRAHİM OĞULTU 2 Aralık 2013

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Okuduğunuz yazıyı beğendiyseniz, uygulamaları da içeren üyelere özel yazıları okuyabilmek ve sitedeki güncellemelerden haberdar olmak için üye olabilirsiniz.