Bu Uygulamalarla Yüzleri Gülenler

Hakan Bey sizi bir arkadaşımın katıldığı beni de inatla davet ettiği ama gelmediğim workshop`ınız sayesinde tanıdım. Arkadaşımla workshop sonrası görüştüğümde gözlerinde gördüğüm beni o kadar etkiledi ki sitenize üye oldum. Bu uygulama adım adım belli bir disiplin içinde ilerlediği için kendi başıma debelenerek elde edemeyeceğim bir ferahlık ve eminlik kazandırdı bana.

Sizi tanımıyorum fakat ileride bire bir yaşam koçluğu alabilmek için güvenebileceğim yegane insan olduğunuzun farkındayım. İçsel ses derler ya aynen öyle. Sitenizi birkaç arkadaşıma tavsiye ettim bu seti de bir arkadaşıma doğum günü hediyesi aldım. Kendimle bire bir çalışırken birçok kitabın tekniğini tek bir set içinde topladığınızı ve tam da ihtiyacım olan şeyin bu olduğunu fark ettim. Kendi kendime o kitap senin bu kitap benim şu teknik bu teknik derken inanılmaz karışmış ve hatta inancımı yitirmeye başlamıştım. Bu dönemde karşıma çıkan muhteşem bir karma oldu benim için. Emeğinize sağlık ve teşekkür ederim.
Nilüfer

Hayalinizdeki İlişkiye Doğru eğitimini satın almadan önce uyuyormuşum, sonrası içinse bir uyanış diyebilirim. Yani farkındalık. Hiç bilmediğim yönler gördüm ve içimdeki kız çocuğunu fark ettim. Bu eğitimden BENİ aldım. Kişisel gelişimle ilgili çalışmalarım oluyordu birkaç yıldır ama uygulamalarda tıkanıklık vardı bir yerde. Bir boşluk yani. Kendi etrafımda dönüp duruyordum. Bir çıkış vardı biliyordum ama neydi? Sizin sitenizi bulup paketi aldıktan sonra fark ettim ki aslında püf noktasını bize veriyorsunuz. Yani öyle ana damardan çözümünüz var ki öyle uzun uzadıya okumaya, kafa karıştıracak şeylere hiç gerek yokmuş. Bilgi kirliliği diyebilirim. Yalın, açık ve anlaşılır olmanız anahtarınız. Su gibisiniz. Sizi tebrik ediyorum. Teşekkürler :)
Dilek

Kendim hakkındaki görüşlerim eğitimin başı ile kıyasladığımda tamamen değişmiş gibi. Kendimi daha değerli hissediyorum. Eskilerden kurtulma konusunda kendimi kutluyorum çünkü bu eğitim içindeyken bırakmak isteyip bırakamadığım, kendimi değersiz hissettiren ilişkimi bitirdim! Bitirecek gücüm olmadığını düşünüyordum, sanki hiç hazır değildim, idare ediyordum böyle. Kendimin erkekler duygusuzdur diye bir inancını keşfettim. Bu inanç sayesinde hiçbir erkekle duygusal açıdan doyurucu ilişkilere giremiyormuşum. Bu inancı tamamen tersine çeviremedim henüz ama erkeklerin de duygusal olabileceği olasılığına katılıyorum şimdilik.
Sinem

Uygulamalar harikaydı. Hâlâ devam ediyorum, uzun süre de devam edeceğim. Kelimelerle anlatmak zor beynimde açılan kapıları, gördüklerimi. Yıllardır bu konularla uğraşan benim bile birçok yeni farkındalık yaşamamı sağladınız. Aynı yere bakıp başka bir şey görebilmek o kadar güzel ki. Ve dahası, beni sevgili olarak kabul edemeyen, arkadaş olarak diye sözlerine başlayan, sürekli sana aşık değilim deyip duran ama aynı zamanda arayıp duran erkek arkadaşımın telefonlarını açmamamı, istediklerini yapmamamı sağlayan şeylerden biri de bu uygulama dönemiyle birlikte buradan aldığım güç olabilir. Mektuplar mükemmel, saatlerce ağlattılar, affetmemi, geçmişin kilitlediğim odalarını açıp oralarda temizlik yapmamı, havalandırmamı sağladılar. Ben değişimi iliklerime kadar hissediyorum. Geleceğimin şekillenmesinde de daha çok etkileri olacağına eminim. Gerçekten ve yürekten sonsuz teşekkürler. Sevgiler.
Didem

Sorular, çalışmalar, testler... Aslında bende olan cevapları bulmamı, fark etmemi sağladı. Korkularımızın herşeyin üzerini örttüğünü, setler koyduğunu keşfettim. Korku aslında bir karabasan ve bize öğretiliyor. Arkaya bakarsak hem önümüzdeki artı ve eksi olayları göremiyoruz, hem de sürekli tökezliyoruz, düşüyoruz. Hayatımıza hedefler koymamız gerektiğini de, hepimiz kabullenmeliyiz, zaten bu çok eğlenceli bir durum, küçük, günlük hedeflerlerle başladım. Soru sormanın değerli olduğunu fark etmek bile çok güzel, soru sormayınca cevap gelmiyor ki.

Hakan Arabacıoğlu ve Nefes teknikleri uzmanı Mustafa Kartal en çok takip ettiğim ustalar. Hakan Bey`in bir matematik förmülü kadar net olması en çok hoşuma giden yanı, bu konuda kendisini çok güven verici buluyorum. Hakan Bey çok teşekkürler.
Gönül

Hayalinizdeki İlişkiye Doğru eğitimi bana yeni bir bakış açısı kazandırdı. Hayatı ertelemenin bir faydası olmadığını, sorunların üzerine gidersem çözebileceğimi, kendimi derinden sevmeyi gösterdi. 1 haftadır içim daha olumlu duygularla dolu uyanıyorum. Bundan sonra daha da iyi olacağına inanıyorum. Her şey benim elimde, benim sorumluluğumda.
Ayşegül

Kendimi seviyorum bölümü inanılmaz farkındalık kattı. Her şeyin yazıya dökülmesi içimi boşaltmam açısından çok faydalı oldu. Hayata karamasar bakan birisi değilim fakat ilişkiler konusunda bir türlü kıramadığım bir duvar vardı. Nedenini de biliyordum fakat nasıl bir yöntemle hayatımda değişiklik yapacağımı bilemiyorudum. Bu çalışma çok faydalı oldu. Teşekkürler. Ayrıca meditasyon bölümü çok etkileyiciydi. Bu tür çalışmaların devamını bekliyorum.
Gülşah

Uygulamayı henüz bitirdim, çok yorumum olamaz. Ama şunu söyleyebilirim: Bana gösterdiği farkındalık çok fazla. Ben ilişkiler konusunda yaşadığım sıkıntılarda bazı sorunlarımı bildiğimi sanıyordum. Ama buradan edindiğim farkındalıkları hiç düşünmemiştim daha önce. O yüzden bu farkındalıkları edinmek bile beni geliştirecektir; buna eminim. Bu uygulamanın hayatımda yeni kapıları açacağını hissediyorum; çünkü bakış açım değişti. Çok teşekkürler.
Fatma

Bu uygulamalar kendime ayna tutmamı sağladı. Günlük yaşamda çok açık ve net olduğumu düşünüyordum ki bu uygulamalar ile iç dünyamda sandığım kadar net olamadığımı gördüm ve kendim için yapabileceklerimi öğrendim. Henüz tam olarak çözümlemesem de artık kendime ulaşabilmem için bir yolum var. Her gün biraz daha kendime yaklaşıyorum. Bu nedenle size ve bu fırsat için kendime çok teşekkür ederim.
Gülsüm

Hayalinizdeki İlişkiye Doğru uygulamanızı satın aldım. Bugün, "Kendinizi daha çok sevmeniz için adım atıyoruz" bölümüne geldim. verdiğiniz 25 cümleyi yazınca açılan Mary Jones`un şarkısını da dinleyim dedim. Dinlemeden önce niyetimi de "kendimle olan ilişkimin şifalanmasına niyet ediyorum" olarak koydum. Şarkıyı 3 kere dinledim. Üçünde de hiç planlamadığım şekilde ağladım, hıçkırdım ve kendi çocuk halimi, bebekliğimi, doğumumu, hatta ana rahmindeki halimi gördüm, hissetim. Ağzımdan çıkan tekrarlayan cümleler ise, "özür dilerim, sen mükemmelsin" cümleleri oldu. Bu cümleleri de planlamamıştım. Daha önce böyle bişey yaşamadım. İnanılmazdı. Şarkıyı bırakmak istemedim, fakat ağlamaktan gözlerim şişmişti. Bir de Mary nin şarkı ile ilgili sözlerini, şarkıyı dinleyip ağladıktan sonra okudum. İçimizdeki ilahi çocukla bağlantı kurmak cümlesini görünce, inanamadım. Gerçekten sadece sesiyle, bunu nasıl başarıyor, muhteşem. Benim de gördüğüm kendi çocukluğumdu. Hâlâ bir garip hissediyorum. Paylaşmak istedim. Teşekkür ederim bu şarkı için.
Mine

Hakan Bey merhaba, 2 haftadır uyguladığınız programdan bir hayli memnun kaldım. Özellikle meditasyon bölümü benim için ciddi anlamda rahatlatıcı oldu. İçimdeki çocuk ile buluşup onunla vakit geçirip oyunlar oynadıktan sonra hayatımda gözle görülür fark gördüm. Benim istediğim şey hayatımdaki insandan bana ilgi, şefkat ve sevgi gösterilmesiydi. Sonra sizin eğitimleriniz ve meditasyonlar sayesinde aslında içimdeki çocuğun bunlara muhtaç olduğunu ve karşı taraftan beklediğim her şeyi aslında benim kendime göstermem gerektiğini anladım. İnanın kendimle ilgilenmeye başlayınca istediğim ilgi karşı taraftan otomatik olarak gelmeye başladı. Yaşadıklarım karşısında şaşkınlığımı gizleyemedim ilk etapta ama artık tadını çıkarıyorum. Biliyorum ki aradığım istediğim her şey benim içimde :) Bana kattığınız farkındalık için çok teşekkür ederim. Size gelmek için içimdeki sesi dinlerken yanılmayacağımı biliyordum.
Yeşim