Hedefiniz nedir? Daha farklı bir yaşam mı?

Yaşamınızda yeni şeyler keşfetmek istiyorsanız hiç düşünmediğiniz gibi düşünmeli, hiç sormadığınız soruları sormalısınız.

Ben sorularımı, düşüncelerimi ve inançlarımı; güçlendirici ve güçsüzleştirici olanlar diye ikiye ayırıyorum. Sadece beni hedefime götürecek olanları tutuyorum. Tıpkı bahçedeki ayrık otlarını temizler gibi, işime yaramayacak olanları söküp, yerine işime yarayacak olanları dikiyorum. Bunu sizlere de öğretebilirim. Böylece birlikte belirlediğimiz hedeflerinize güçlü adımlarla ilerleyebilirsiniz.

  • Eski düşünce alışkanlarını terk edip yerine yenilerini yerleştirmek, tamamen sizin ayıracağınız zamana bağlı olmakla birlikte ortalama 3-4 ay (yaklaşık 12 görüşme) sürüyor. Bu yüzden etkili bir koçluk ilişkisinin bu kadar sürmesini bekliyorum. Bundan sonra farklı şekilde düşünmeyi öğrendiğiniz için bir koça ihtiyacınız kalmıyor.
  • Konsantrasyonumuzu koruyabilmek ve uygulamalarımızın bir alışkanlık haline gelmesini sağlamak amacıyla ortalama haftada 1 kez görüşmeyi öneriyorum.
  • Görüşmelerimiz ortalama 1 saat sürüyor.
  • İstanbul'daki görüşmeleri yüz yüze, şehirlerarası görüşmeleri telefonla veya Skype ile yapıyorum. Yüz yüze ve telefonla yapılan görüşmelerin her ikisini de etkili buluyorum.
  • Sorduğum sorular sizin doğrularınızı ortaya çıkarıyor. Size yeni seçenekler de sunuyorum ancak seçim size ait oluyor. Bana göre doğru olanı göstererek sizi yönlendirmiyorum.

İyi bir yaşam koçu, soru sorduğunda karşıdakini düşündürebilen kişidir. "Bilmiyorum, daha önce hiç düşünmemiştim" gibi cevaplar veriyorsanız ve soruların üzerinde düşünüyorsanız doğru yoldasınız. Çabuk verdiğiniz cevaplar ezberinizden gelir. Etkili bir yaşam koçu sizi ezberlerinizden kurtarır. Hiç atmadığınız adımları atmanıza teşvik eder.

Birlikte çalışarak,

  • Sevdiğiniz işi bulup ona doğru adım atmanızı sağlayabiliriz,
  • Hayallerinizi gerçekleştirmek için bir hareket planı hazırlayabiliriz,
  • İlişkinizde gözünüzden kaçan yanları tespit edebiliriz,
  • Yaşam amacınızı netleştirebiliriz,
  • Sizi engelleyen veya yavaşlatan inançlarınızı tespit edip yerine güçlendirici inançları koyabiliriz.

Koçluktan hangi alanlarda faydalanabileceğinizi daha net belirleyebilmek için Yaşamınızı Gözden Geçirin anketini yapabilirsiniz.

Her şey niyetle başlar. Hazır olduğunuzda, yeni bir yaşama niyet ettiğinizde, birlikte çalışmak isterseniz beni iletişim bölümündeki telefon numaramdan hemen arayın. Yeni yaşamınızın kapılarını birlikte açalım.

Koçluk verdiğim ülkeler:
Son güncelleme: 31 Temmuz 2022
Toplam 27 ülke

Türkiye'de koçluk verdiğim şehirler:
Son güncelleme: 31 Temmuz 2022
Toplam 33 şehir