Yaşam Koçluğu Alanlar - Ken LaDérouteHakan'la koçluğa başlamak, iş hayatım ve kişisel gelişimim için bugüne kadar yaptığım en iyi yatırımdı.

Kısa zamanda enerjimi alan ve en az kâr getiren işlerimi tespit etti ve hızlıca dönüşü olacak adımları önceliklendirmemde bana yardım etti.

Onun, meselenin tam kalbine inmek gibi acaip bir yeteneği var. Bakış açımı düzeltmeme ve bir konu ya da problem hakkında stratejik olarak düşünmeme yardım etti. Düşünce şeklimi sorguladı ve bu da benim bir adım geriye çekilip hayatıma başka bir açıdan bakmamı sağladı.

O, çok destekleyici, açık ve esnek biri. Ayrıca birçok kaynağı ve bilgisi var. Bana gerçek problemlerim için pratik, uygulanabilir çözümler üretti. Hakan bana istediğim hayatı yaşamamın mümkün olduğunu, kendime gerçekten inanmam gerektiğini gösterdi.

Ben zaten başarılı biriydim ancak Hakan'ın ustalığı ve derinlemesine bakış açısı içeren sezgisel sorgulamaları; kendimi kim sandığımı anlamamı sağladı. Hakan'la 12 görüşme yaptık. Neredeyse her görüşmede "Evet, işte bu!" dediğim anlar yaşadım.

Görüşmelerimizin tamamından edindiğim şey, hayatımda kaybettiğim neşeyi yeniden kazanmak şeklinde özetlenebilir. Kişisel ve iş hayatımdaki olağanüstü gelişimim için büyük bir katalizör oldu. Şimdi hızlı büyümeye nişan almış durumdayım. Hayatımdan yeniden keyif almaya başladım ve aradığım tarifi zor özgürlüğü bulma yolundayım.

Tahmin ediyorum ki Hakan kısa zamanda çok başarılı ve dünya çapında aranılan bir koç olacak. Kendinize bir iyilik yapın, Hakan'la çalışın. Vereceğiniz her kuruşa değer.

Ken LaDéroute, Müzisyen, Koç - ABD, Mart 2010
Clarity Mind Coaching