Hayatımdan çok memnun olmadığım ama bunu nasıl ve nerden başlayarak değiştireceğimi bilemediğim bir noktadayken Hakan’la çalışmaya başladım. Hayatımın dağıldığını hissediyordum; maddi sıkıntılar yaşıyordum ve kontrolü elimde tutamıyordum. Bunları kendi başıma kolayca çözebilirmişim gibi geliyordu, sadece her zaman yaptığım gibi kendimle baş başa kalmam, arkadaşlarımla dertleşmem ve çözüm beklemem gerekiyordu. Ama bazen bütün bunların işe yaramadığı bir an geliyor. Çünkü çözümü beklemek yerine çözümü sizin yaratmanız ve bunu bir an önce yapmanız gerekiyor. Bunun için ben hayatıma dışardan bakabilecek ve bunu profesyonelce yaparak hayatımı değiştirmeme yardımcı olacak birine ihtiyaç duydum.

Hakan’la sekiz hafta süren yolumuz böyle başladı ve Hakan gerçekten de beklediğim gibi hayatıma objektif yaklaşarak ve kontrolü tamamen bana bırakarak değişimi başarmama yardımcı oldu. Maddi sıkıntılarım ortadan kalktı, eskiden ulaşmayı bile düşünmediğim rakamlara ulaştım, insanlar ve olaylar beni seçerken BEN insanları ve olayları seçmeye başladım. Kontrolü elime alıp hayatımı inşaya kaldığım yerden devam ettim. Beni aşağı çeken bütün insanları, bütün olayları hatta sigarayı bile bırakıp yoluma devam ettim.

Bütün bunlar olurken Hakan sabırla beni dinledi, takılıp kaldığım bütün düşünce kalıplarını ortaya dökerek yerine yenilerinin gelmesini sağladı. Önceden sadece hayıflanıp hayat güçlüğü olarak gördüğüm şeyleri nasıl kendimin yarattığını ortaya çıkardı. Hiç farkına varmadığım yönlerimi ortaya çıkartarak hedefime adım adım nasıl ulaşacağımı bana gösterdi. Bütün bunları yaparken de benim aktif olup değişimi kendimin başarmasını sağladı ve o çok iyi bir kılavuz olarak benle yürüdü. Hiçbir zaman bana vaaz vermedi doğru-yanlış diye dünyayı ikiye ayırmadı sadece danışmanım oldu.

Bana göre Hakan seans sırasında sadece koçluk yapmıyor, bir kanal gibi işleyerek size gerçekten ihtiyacınız olan bilgiyi veriyor. Ben bu yeteneğini hem doğasına hem de yıllardır şifayla ve meditasyonla uğraşmasına, kendi hayatında da farkındalığa ulaşmış biri olmasına bağlıyorum. Çünkü onu meslektaşlarından ayıran bir taraf var; elinde ne varsa sizle paylaşıyor. Çalışma sonunda hem hayatınızın efendisi oluyorsunuz hem de şifalanıyorsunuz. Unutmayın herkesin her zaman az da olsa yardıma ihtiyacı vardır. Bence kabul edin ve keyfini çıkarın.

H. Ö., Eylül 2008