Hakan Arabacıoğlu'nu tanımadan önce; sürekli bir şeyler isteyen kontrolsüzce harekete geçen, istediklerimin gerçekleşme ihtimaline inanmayan biriydim. Dolayısıyla girişimde bulunuyordum ama düşünerek sonunu olumsuz bir sonuca bağlıyordum. Sonuç da farkında olmadan tasarladığım gibi olabiliyordu. Olumsuz... Hayatta olmasını istediklerim vardı fakat belirsizdi. “Olmaz”, “mümkün değil” gibi ön yargılarla olabilecekleri kendi kendime imkansızlaştırıyordum. Böyle olunca da her şeyi isteyen ama sonuçları için uğraşmayan biriydim kendim için. Sonra bir vesileyle Hakan Arabacıoğlu'nu tanıdım. Türkiye'de Koçluk kavramının yavaş yavaş belirdiği günlerde belki de ihtiyaç duyduğum kişi bir hayat koçudur diye düşündüm. Öylesine yazdım, dağınık tablonun düzene girebileceğine inanmayarak. Kim benim için ne yapabilirdi ki? Ne yaparsam ben yapardım kendime. Fakat  başarılı insanların bazı güçleri ve bazı bilgileri gizli tuttuklarını ve her birinin de bir hayat koçunun olduğunu biliyordum.

Hakan Arabacıoğlu ile çalışırken: Tembeller çoğu zaman işten kaçarlar, bahaneleri çoktur, nasıl olsa yaparım diye de sahte özgüven geliştirirler. Tembellik etmedim. Çünkü beni yıldırmadan motive eden ve yorulmadan düşüncelerimi disipline etmemi sağlayan hayat koçu ile çalışıyordum. Egzersizleri büyük bir mutlulukla yaptım. Çünkü hepsi benimle ilgiliydi. Dışarıda bir şey aramıyordum. Kendime yönelmemi, içimdeki gücü görmemi sağlayan ve hiçbir şey yapmıyormuş edasıyla aslında bendeki çoğu gücü fark ettiren bir koçla çalışmak beni daha da güçlendiriyordu.

Hakan Arabacıoğlu ile çalıştıktan sonra; hayatımda çok şey artan ivmeyle pozitif yönde değişti. Harekete geçmenin zamanı geldi diye bir cümle hiç geçmedi aklımdan. Çünkü ilk merhabada zaten harekete geçmiş, hedeflerime doğru ilerler olmuştum. Hayat koçu Hakan Arabacıoğlu çalıştığı kişiyi öncelikle iyi tanıyor. Ona güven veriyor ve siz hedefe giderken hiç yorulmuyorsunuz. Sanki her şey kendiliğinden oluyor. Birçok farkındalığı yaşadıktan sonra anladım ki yolumdaki engelleri ben koymuşum. İsteyince yolumu ben açmışım ve ben hedefime doğru ilerler olmuşum. Şimdi istediklerimin nasıl ve ne zaman gerçekleşebileceği konusunda olumlu düşüncelerim var ve bunun için  harekete geçtim. İsteklerimin gerçekleştiğini de yaşayarak görüyorum. Birçok şeyi anlatsam mucize mi acaba dersiniz. Rotam belli ve huzurluyum. İyi ki Hakan Bey ile tanıştım ve iyi ki çalıştık. Her şey önceki haline göre çok farklı. Başarı sırlarımı vermek istemediğim için, size hayat koçu Hakan Arabacıoğlu ile tanışmanızı ve bir an önce çalışmaya başlamanızı öneriyorum. 

Deniz Özçetin, Genel Müdür, Eğitim Koordinatörü - Ocak 2009