Yaşam Koçluğu Alanlar - Arzuİçinde bulunduğum durum tam bir karmaşa halindeydi. Ulaşmak istediğim hedeflerim vardı. Onlar için çaba harcıyordum ancak bir türlü istediğim yere gelemiyordum. Bir taraftan da hayatın güzelliklerini kaçırdığımın farkındaydım. Bir oraya bir buraya koşuştururken bir şeylerin yanlış olduğunun, bir şeylerin değiştirilmesi gerektiğinin de farkındaydım. Zaten bu yüzden yıllarca kendimi ve yaşamı anlama çabasıyla birçok kişisel gelişim kitapları okudum. Ne yazık ki bunları hayata geçirme konusunda pek de başarılı olamadım.

İşte bu noktada daha somut bir şeyler yapmak gerektiğini düşündüm ve tesadüfen (hayatta hiçbir şey tesadüf değildir :-) ) internette dolaşırken sitesine rastladığım Hakan Bey`e ulaştım. Daha ilk görüşmemizden itibaren hayata bakış açım, kendimi ve çevremdekileri algılamam, kendimi tanımam, yaptıklarımın ve yapabileceklerimin farkında olmam adına değişimler başladı. Bakış açım değiştikçe çok önem verdiğim şeyler önemini kaybetmeye, daha önce belki de hiç aklıma bile gelmeyen şeyler önem kazanmaya ve hayatımda yer almaya başladı.

Hakan Bey`le çalışmanın en güzel taraflarından biri de bu zaten. Öyle sorularla ya da farklı bir yaklaşım biçimiyle karşılaştım ki daha önce üzerinde hiç düşünmediğim taraftan bakmaya başladım olaylara. Şunu da eklemek istiyorum, bu süreç içinde ben de büyük bir inançla çok çaba gösterdim. Hakan Bey`in verdiği ödevleri hiç aksatmadan gerçekten önem vererek yaptım. Konuştuğumuz konuları hayata geçirmek için somut adımlar atmaktan çekinmedim. Dolayısıyla çok kısa bir zamanda çalışmalarımızın karşılığını görmeye başladım. Hayatta hiçbir şey göründüğü kadar ya da bize öğretildiği gibi zor ve karmaşık değil. Teşekkürler Hakan Bey.

Bu arada teşekkür etmek istediğim bir kişi daha var; eşim… Başta bu tür çalışmaların pek de bir faydası olmadığına inansa da bana inandığı ve destek olduğu için… Bu süreci dışarıdan gözlemleyen bir kişi olarak onun da görüşlerine yer vermek istedim.

Eşim diyor ki :-) Arzu görüşmelere başlamadan önce her şeye yetişmeye çalışan sürekli bir şeyler yapamaya çalışan, tam anlamıyla olayları kontrol altına alamadığında da karamsar ve stres altında biriydi. Artık daha sakin daha olumlu ve kendini daha net ifade edebilen bir kişi haline geldi. Bunun da bizim hayatımıza çok güzel katkıları oldu. Hakan Bey`e ben de teşekkür ediyorum.

Arzu, Manisa - Ocak 2010