Koçluk alanlarDibe vurmuştum. Kendimi o kadar yalnız, çaresiz, cevapsız hissediyordum ki sanki hayat durmuştu. O güne kadar her şeyin üstesinden tek başına gelen ben artık kendime yardım edemiyordum. Evim, arabam, sevdiğim erkek bir anda ellerimden kayıp gitmişti. Dağ gibi borçlar da cabası… Nasıl oldu anlayamıyordum. Hareket edemiyordum. Sahip olduğum her şeyi kaybettiğimi zannettiğim o günlerde Hakan Bey`le tanıştık.

Onun sayesinde kendimi nasıl bu hale getirdiğimi anlamam çok uzun zaman almadı. Sonuçta her şey benim eserimdi bunu çözmek de bana düşüyordu. Hakan Bey`in yoğun desteğiyle adım atmaya başladım. Bu adımları atacak cesareti bulmak bile benim için mucizeydi.

Çalışmamız sadece 1 ay sürdü ve ben bu bir ayın sonunda sanki yeniden doğmuştum. Çalışmaya başlarken hayattan ne istediğimi bile bilmiyordum. Tek amacım girdiğim bu girdaptan çıkmak, nefes almaktı. Öyle bir çıktım ki hayatımın geri kalanını bile kurtardım diyebilirim. Kim olduğumu keşfetmeye başladıkça ne istediğim konusu da netleşti. Sonra o güne kadar korktuğum, kaçtığım her şeyle yüzleşmeye başladım. Yüzleştikçe cesaretim artıyor, kendime güvenim yerine geliyordu. Bir hedefim vardı artık anlamlı bir amacım vardı. Hakan Bey benimle yürüyüp benim doğruma göre adım atabilmem için cesaret veriyordu. Akıl vermiyordu, yol göstermiyordu. Ben ne istiyorsam onu başarmam için cesaret veriyordu, kendime inanmamı sağlıyordu.

Beni motive eden şeyleri yanıma aldım, dışarıya değil içime odaklandım, hedefime kilitlendim ve yürüdüm. Sadece önüme baktım. Beni zayıflatan her şeyi arkamda bıraktım.

Asla yapamam dediğim o kadar çok şey yaptım ki. Pek çok inancım değişti. Eski işe yaramayan düşüncelerimi, beni güçlendirecek şekilde değiştirmeye başladık. Hakan Bey`den öğrendiğim en önemli şey ise denemeden bir karar vermemem gerektiğiydi. Denemeye karar verdiğimizde de yapıyorduk zaten, olmuyorsa en azından buna cesaret etmeyi başarmış ve bir sonuç çıkarmış ders almış oluyorduk. Böylece geriye sadece bizi güçlendiren şeyler kalıyordu.

İlk somut adımı ortağımdan ayrılarak attım. Ödenmesi gereken borçlarım varken bunu yapmak çok büyük cesaretti benim için. Ama ben kendime inanıyordum. Hakan Bey`in motivasyon tarzı da farklıydı bana gösterdiği tek örnek bendim. Kendinizden güç almanızı sağlayarak motive etmek inanılmaz bir teknik. Ortağımdan ayrılmak hiç de korktuğum gibi olmadı, aksine gelirim 2 ayda 3`e katlandı. 1,5 yıldan önce ödeyemem dediğim borçlarımı Hakan Bey`in para yönetimi eğitimiyle 3 ayda ödedim. Mucize gibi bir şeydi.

Kendimle ilgili de pek çok çözümlemelerde bulundum. Her geçen gün özgüvenim, cesaretim, kendime olan saygım artıyordu. Artık kendimi seviyordum. Her gün başardıklarımı gördükçe kendimle gurur duymaya başladım. Hayatım yoluna girmeye başlamıştı. Artık daha özenli davranmalıydım.

Bu bir aylık çalışmadan öğrendiğim tek şey bu olsa bile ben yeniden başlamayı öğrendim. Ve bir hayatın ne kadar değerli olduğunu… İnsanın isterse kendini hayretler içinde bırakabilecek güce sahip olduğunu... Her gün  aslında mucizeler yaşadığımızı...

Hakan Bey`e  hayatımın bu en zor anındaki zarif dokunuşu için minnettarım. Işığının bir insanı daha aydınlatmış olduğunu bilmek eminim ne kadar doğru bir iş yaptığını kendisine bir kez daha kanıtlamıştır.

A. K., Satış Danışmanı, Antalya - Kasım 2009