Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Dün yaşam koçumla ilk görüşmemi sizinle paylaşmaya başlamıştım. Bugün kaldığım yerden devam ediyorum.

Merhaba arkadaşlar,

Dün yaşam koçumla ilk görüşmemi sizinle paylaşmaya başlamıştım… Bugün kaldığım yerden devam ediyorum. Daha ilk görüşmemde, istemek ve para ile ilgili artık benim hayallerime, yaşamak istediklerime hizmet etmeyen düşünce kalıplarımı tespit etmişti Hakan Arabacıoğlu. Ve bana bir ev ödevi verdi. Konu: İstemek ve para konusunda biraz düşüneceğim. Ben bu konularda neye inanıyorum, çocuklukta neler yaşadım?

Görüşmenin ilerleyen dakikalarında, kendi web sitesinde üyelerin indirebildiği dosyalar arasında, "Öfkenizi uygun bir dille ifade edin" yazısını incelememi ve orada verilen şablona uygun olarak paraya bir mektup yazmamı istedi. Yaşam koçumla çalışmamız biter bitmez yazıya göz attım. Çok güzel bir şablon. Siz de dilediğiniz konuya uyarlayabilirsiniz. Örneğin bir sevgiliye, anneye, patrona, iş hayatına mektup yazabilirsiniz. Bu şablonla tüm hissettiklerinizi kağıda dökebilirsiniz. Hakan Bey elle yazmamı istedi. Hazırlayacağım.

İlk görüşmenin en güzel sonuçlarından biri, yaşam koçum değişime hazır olduğumu tespit etti. Harika! Bakmayın, hepimiz bir çok şeyi istiyoruz ama hazır mıyız değişmeye? Ben zengin olmaya hazırım. Ev ödevlerim arasında, kendimi marka yapma planları da var. Hazırladığım pazarlama iletişimi ve liderlik projelerinde müşterilerime faydam çok dokunuyor fakat kendim için aynı planları hiç yapmadım.

Bu arada yaşam koçumun sadece mantıkla değil hissiyatını kullanarak da danışanlarına yardımcı olduğunu fark ettim. Çocukluğundan bu yana böyle bir özelliği varmış Hakan Bey'in. Bu bilgisini şimdi bizler için kullanıyor. Görüşmeler ilerledikçe bu alanda da neler olduğunu anlatacağım sizlere.

İlk seferde imgeleme üzerinde durduk biraz. Yani artık işimize yaramayan, bizi engelleyen, tutan inanç kalıplarının değişmesinde imgelemenin başarı payı hayli büyükmüş. Ben sabah akşam olmak istediğim gibi vizyonlamaya çalışıyorum kendimi. Bunu düzenli olarak en az 21 gün yapmak gerekiyormuş.

Yarın size yaptığım para testini anlatacağım.

Hepinizi seviyorum.

Hayalinizdeki İşe Ulaşın uygulama paketini alarak kendi kendinize yapacağınız uygulamalarla işiniz ile ilgili engelleyen inançlarınızı dönüştürebilir, ne yöne adım atmak istediğiniz konusunda netleşebilirsiniz.

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.