Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Nihayet hayatımda kırılma noktaları yaratacağına inandığım yaşam koçum karşımda.

Merhaba arkadaşlar,

Bugün çok heyecanlıyım. Sabah 08:00'de randevum var. Evet, yanlış okumadınız, sabah 08:00! Genç, yakışıklı, bilgili yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu, randevulaşma konusunda bana çok yardımcı oldu. Kendisi, Sibirya'dan bile danışanları olduğu için saat mefhumunu unutmuş durumda… Herkese faydalı olacak şekilde ajandasını ayarlıyor.

Sabah 08:00'de bilgisayarın başına oturdum. Skype'ı hiç kullanmadım, dilinden de anlamıyorum. Neyse kullanması kolaymış. Ve hayatımda kırılma noktaları yaratacağına inandığım yaşam koçum karşımda. Planlı, programlı, düzenli biri olduğu hemen belli oldu. Arka arkaya sorular sormaya başladı. Şaşırdım tabii. Ben zannediyorum ki, ben hayat hikayemi anlatacağım, güzel güzel sohbet edeceğiz ve çalışma tamamlanacak. Hiç öyle olmadı…

Hakan Bey, doğrudan hayatımda değiştirmek istediğim ilk konu olan, kendi işimi kurmak ve servet sahibi olmak alanında sorular sormaya başladı. Meğer tıkandığım noktaları bu şekilde tespit ediyormuş. Tabii bazı sorularda köşeye sıkıştım. Biliyorsunuz egomuz kurban rolünü sever, mutlaka bir kazancı vardır.

Hakan Bey'in işletme eğitimi almış olması ve profesyonel iş yaşamına yakınlığı elbette benim hedefime varmamda bir kolaylık sağlayacak. Soruları cevaplarken, bir iş arkadaşımla proje yapıyor gibiydim. Değerlendirmelerini yapmaya başlayınca, yine yaşam koçum oldu. Arkadaşlar, farkında olmadığımız, isteklerimize uymayan o kadar çok ego, düşünce kalıbımız var ki. Ben zengin olmak için yaşam koçumla çalışıyorum biliyorsunuz. Fakat soruları cevaplarken, özellikle dostlarla yapılan işlerde para mefhumu olmasının beni rahatsız ettiğini söylemişim-dim.

Farkında bile değilim. İşte ilk tespit ettiğimiz kalıp: "Öyle her emek verdiğin konuda, hemen para istemek, işin içinde para olması ayıptır!" Eyvah eyvah! Para isteyemeyen bir kadın, zengin olmayı hayal ediyor. Değerli yaşam koçum, daha ilk dakikalarda istemek ve para konusunda bana artık hizmet etmeyen düşünce kalıplarım olduğunu belirledi. Seçimlerimde takıldığım ve kendim gibi seçemediğim ortaya çıktı. Ne mi yapacağız? Merak etmeyin, ilk günden çalışmalara başladık. Verilen ev ödevlerim ve ilk görüşmeyle ilgili diğer izlenimlerim yarına.

Hepinizi seviyorum. Sorularınızı, yorumlarınızı bekliyorum.

Hayalinizdeki İşe Ulaşın uygulama paketini alarak kendi kendinize yapacağınız uygulamalarla işiniz ile ilgili engelleyen inançlarınızı dönüştürebilir, ne yöne adım atmak istediğiniz konusunda netleşebilirsiniz.

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.