Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir hafta ve yaşam koçumla 3. görüşmemizi bekliyorum. Ev ödevlerini tamamlamak kolay. Ancak zihinsel, ruhsal ve duygusal olarak bu görüşmelere hazırlanma hususunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Sonuçta kendinizle yüzleşmeniz gerekiyor, dürüst olmalısınız, karşınızda tanımadığınız bir insanla özel ve yaralayıcı yaşam anlarınızı paylaşıyorsunuz. Ben şanslıyım, Hakan (Yaşam koçum kendisine artık adıyla hitap etmemi istedi) hem çok hassas yaklaşıma sahip hem de güvenilir bir insan. Peki sizce benim Hakan'la bir araya gelmem tesadüf mü? Bu hafta hep bu konuyu düşündüm.

Yaşam koçuyla yolculuğumda aslında egomu ikna etmeye çalışıyorum, bunun farkındasınız zaten. Çünkü içimde bulunduğum parasız ama tüm sorumluluğu ailemin aldığı rahat hayattan egom vazgeçmek istemiyor. Bu durumdan çıkmak için yüzleşmeler yaşamak, yeni kararlar almak, yeni deneyimlere yol almak ego için hiç de kabul edilebilir bir şey değil. Yeni bir hayata başlamak için mücadele etmektense, neden rahatımızı bozalım ki?

Biz hayatı nasıl algılıyorsak, egomuz bu algıyı bize kati gerçeklik olarak sunuyor. Örneğin, para kazanmak zordur! Egom ve ben böyle bir karar almışız! Bunu da benim gerçekliğim yapmışız! Peki bu kadarla kalıyor mu? Hayır. Hayatım bu gerçeklik etrafında çalışmaya başlıyor. Ne kadar çalışırsam çalışayım, parayı hep zor kazanıyorum. Ve bu durum tekrarlanıp, duruyor… Bize hizmet etmeyen inançlarımızı, algılarımızı yani ego kodlarımızı düşünün, tekrarlanıp, duruyorlar.

Ben bu kalıpları değiştirip, yeni bir durum yaratmak istiyorum. Önce karar verdim sonra içimde bulunduğum halimle barıştım. Ardından evrene sipariş verdim, para ile ilgili sorunlarımı çözmek ve bolluk bilincimi artırmak istediğimi belirttim. Nasıl olacağını düşünmedim. Sadece yeni halimi imgeliyorum ve şükrediyorum. Bu arada evren bana göz kırptı. Hiç aklıma gelmeyen bir şekilde yaşam koçumla tanıştım ve arzu ettiğimden çok daha iyi bir eğitim alıyorum. Ben tesadüflere inanmıyorum.

Hayatımdaki yeniliklere hazırım ve açığım. Üstelik bu yenilikler sadece parayla sınırlı kalmayacak, gönlümdeki bir ilişkim olacağına da eminim. Hayalimdeki seyahatleri gerçekleştireceğime de, fazla kiloları vereceğime de… Bunlarla ilgili de çalışacağız. Ama önce ilk hedef, servet sahibi olabilmek. Yeni görüşmeyi anlatacağım. Sorularınızı, yorumlarınızı bekliyorum.

Hepinizi seviyorum.

Hayalinizdeki İşe Ulaşın uygulama paketini alarak kendi kendinize yapacağınız uygulamalarla işiniz ile ilgili engelleyen inançlarınızı dönüştürebilir, ne yöne adım atmak istediğiniz konusunda netleşebilirsiniz.

 

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.