Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Bilinçaltından kurtulmak için yüzleş ve değişime izin ver...

Merhaba arkadaşlar,

Birkaç gündür, bize hizmet eden ve etmeyen ego kalıplarımızı , inançlarımızı konuşuyoruz. Ben parayla ilgili işime yaramayanları tespit etmeye başladım. Sıkı sıkıya tuttuğumuz bu inançların gitmesiyle hayatımızda önemli bir dönüşüm yaşayacağımız kesin. Yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu, "niyet kuvvetliyse, her şey dönüşür" diyor. Ona güveniyorum.

Peki bu kadar kolay mı? Eğer dürüst bir şekilde, kendinizle yüzleşirseniz, daha kolay yapabilirsiniz. Yüzleşme kelimesini söylemek kolay da, içeride karşılaşacağımız diğer Ayşegül'le baş edebilecek miyim? Elbette kendimizde sevmediğimiz çok şeyi göreceğiz ama kaçarsak bir ömür bunları taşıyacağız.

Parayla ilgili mektubu yazmaya başladığımda, sanırım yüzleşmeyi daha iyi kavrayabileceğim. Özellikle kendimizi suçladığımız alanların, bizi bir de hasta ettiğini düşünürsek, ne kadar ağır yüklerden kurtulabileceğimizi tahmin edersiniz. Hakan Bey, bilinçaltında hapsettiğim duygulardan kurtulduğumda, kilolarımdan da kolaylıkla arınacağımı söylüyor. Heyecanla bekliyorum, sonuçları sizinle paylaşacağım.

Kanıtlara dayanmayan inançlarımızda ilk adımımız, içinde bulunduğumuz durumu dürüstçe değerlendirmek ve bu durumu kabul etmek. Örneğin, ben "işsizken sokakta mı kalacağım?" diye korkuyordum, hiç öyle şeyler olmadı. Şu anda kendime ait bir evim yok ama hayat standardımı hayli yüksek yaşıyorum. İçinde bulunduğum durumda şükredeceğim çok şey var. Ama bu durumun değişmesini, servet sahibi olmayı istiyorum. Tamam, yanlış inançlardan kurtulup, yerine yenilerini koyup vizyonlama çalışmalarına başlayabilirim.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar, yaşam koçumla çalışmamda, ikinci görüşmede muhteşem bir noktaya geldik. Değişime izin vermek. Dengeyi sağladığımız anda, hayallerimize kavuşacağımıza artık inanıyorum. Siz de bu konudaki yorumlarınızı, deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Hepinizi seviyorum.

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.