Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Merhaba arkadaşlar,

Yaşam koçumla 3. görüşmeye hazırım.

Son bir haftayı çok iyi geçirdiğimi size anlatmış mıydım? Çok keyifliyim, kendimi hafiflemiş hissediyorum… Geçtiğimiz hafta, parayla ilgili yanlış inançlar üzerine çalışmaya başlamıştık. Bu konu üzerine konuşmak, çalışmak beni çok mutlu etti. Yoksulluk, yoksunluk konusundaki endişelerimin azaldığını fark ettim. Zengin olacağıma dair inancım ise hayli kuvvetlendi. Bu durum yüzümü güldürdü elbette.

Bu arada evrenin göz kırpışları devam etti. Web master olan bir arkadaşım, beni ziyarete geldi. Kendisine yaşam koçumdan ve zengin olma hedefimden bahsettim. Nasıl bir iş kurmak istediğimi anlattım. Pazarlama iletişimi alanında hayaller kuracak, muhteşem projeler üreteceğim. Bu projeler mutlaka insanların yararına olacak. Doğru, dürüst, keyifli olacak, istihdam yaratacak ve beni de meşhur edecek!

O da bu hayalin bir parçası olmak istedi! Ne güzel! Evren beni seviyor! Biliyorsunuz, iyi bir web master ile çalışmak ve istediğiniz gibi bir site hazırlamak pek ucuz değil. Domain adreslerini hazırlamamı istedi, fırsatım olmadı. Şimdi bu cümleyi unutmayın. Yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu ile görüşmemiz başladı. Ben bu hafta kendimi çok başarılı hissediyorum ya, hemen anlatmaya başladım. İyiyim, harikayım, ödevlerimi yaptım, Internet sitem için bir arkadaşımla konuştum vs… Biliyorsunuz, Hakan şeytanın avukatı gibi çalışıyor. İlk sorduğu soru, domain isimlerini tespit ettin mi? oldu, Ben kem küm ettim tabii: "Vaktim olmadı ama hemen hazırlayacağım."

"Hafif bir direnç mi var Ayşegül?" demez mi? Direnç mi, Hayır! Yaşam koçuyla yürütülen çalışmalarda, ilk görüşmelerde bu tür gelişmeler oluyormuş. Örneğin, çok değişmek istediğini söyleyen insan, yaşam koçuyla yolculuğuna başladığında, derinlere indiğinde, kendisiyle yüzleşmeye başladığında, değişmek istemediğini de fark edebiliyormuş. Ben onlardan değilim.

Peki, zenginlik hedefime giderken ben ne olmak istiyorum? Patronlara, siyasilere, STK başkanlarına verdiğim Lider İletişimi eğitimleri alanında ilk akla gelen isim olmak istediğimi söylüyorum yaşam koçuma. Arkadaşlar, yaşam koçuyla yolculuğun en güzel tarafı, söz vermek. Varoluş seçimlerinizde, sözünü tutan insan olmak varsa, muhteşem! Sözünüzü tutacaksınız. Ben de tutacağım. Tabii arkasından ödev geldi: Bir yıl içinde bir patron, bir siyasi müşterim olmalı! Olacak! Hep beraber gerçekleştireceğiz!

Üçüncü görüşmeyi konuşmaya devam edeceğiz.

Hepinizi seviyorum.

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.