Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Aldatılıyor musunuz? Sorun sizde!

Merhaba arkadaşlar,

Yaşam koçumla yolculuğumda yepyeni bir şey öğrendim: Duygusal tıkanıklıklar, hayatımızın her alanını olumsuz etkileyebiliyormuş. Örneğin, ben şu anda para kazanamıyorum, sevgilim de yok! Bu hiç şaşırtıcı değilmiş! Bu nedenle yeni görüşmemizde, aşktan bahsedeceğiz. Tabii tıpkı para konusunda olduğu gibi, aşkta da kendimizle yüzleşmemiz gerekecek. Ben aşka dair "geçmişteki Ayşegül nasıldı, şimdi ne olmak istiyor"u düşünüyorum. İçinde bulunduğum yalnızlık durumuyla barışığım ve yeni yaratımlarımda hayalimdeki ilişkiyi hayatıma çağırıyorum.

Malum, etrafımız "düzgün adam" "düzgün kadın" bulamayan dostlarla dolu. Bunları dinlemekten hepimiz yorulduk. Ama bu kadar insan da herhalde yalan söylemiyor, bulamıyor kimse. Bu durumdan kurtulalım artık! Nasıl? Önce kendi ruhumuza göz atarak.

Son aylarda merak saldığım kişisel gelişim mevzusunda öğrendim ki, enerji enerjiyi çekiyor. Yani sen nasıl biriysen öyle biri geliyor hayatına işte. Durun kızmayın. Önce dürüst olalım kendimize. Gerilere doğru gidip, yoklayalım biraz kendimizi. Ben son yıllarda sürekli ihanetlerle karşılaşıyorum. Tamamen sadakate dayalı bir ilişki arayışındayım. Peki ben nasıl çağırdım bu adamları?

Çok değil, 10 yıl öncesine gidiyorum. Washington DC Chevy Chase'de zengin yahudilerin gittiği bir lokantayı hatırlıyorum. Kalabalık bir arkadaş gurubuyla yemek yiyecektik. Her milletten dostlar vardı. Harika bir geceydi. Ancak çiçeği burnunda sevgilim için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Çünkü yemeğe sevgilimle gidip masada beğendiğim yeni tanıştığım Arap diplomatla döndüm. Sevgilim mi? "Biraz üzülür, geçer. Hayat bu!" demiştim, çok iyi hatırlıyorum.

Şimdi söyleyin bana, bu kadarı olmasa bile sizin hiç mi aklınızdan geçmedi masadaki "cool yavru"yla gitmek. Bugün böyle bir şey yapmam ama acımasızlığım ve sadakatsizliğimle yüzleştim mi? Varoluş seçimleri mi gözden geçirdim mi? Evet! Şimdi biliyorum ki, beraber olacağım kişiyle bambaşka deneyimler yaşayacağım. Birlikte üreteceğiz, birlikte seyahat edeceğiz, hayattan keyif alacağız, birbirimizden çok şey öğreneceğiz.

Bakalım yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu, bu deneyimleri dinledikten sonra neler önerecek, ne tür ev ödevleri verecek? Hepsini sizinle paylaşacağım… Aşka dair başka hikayeler mi? Yaşam koçumla görüşmeden önce belki size başka hikayelerde anlatırım.

Siz de tecrübelerinizi göndermek ister misiniz? Bekliyorum :)

Hayalinizdeki İlişkiye Ulaşın uygulama paketini alarak kendi kendinize yapacağınız uygulamalarla ilişkiniz ile ilgili engelleyen inançlarınızı dönüştürebilirsiniz.

 

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.