Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

İşi evrene bırakmıyorum. Sadece masum planlar yapıyorum...

"Paraya aşk molası" yazısından sonra bayağı fırça yedim arkadaşlardan. Aşka dair melek(!) gibi yazılar yazıyormuşum. Neler yaşadığımı, deli olduğumu unutmuş muyum? Cici cici yazılarıma inanmıyorlarmış vs. Evet doğru söz konusu aşksa, ben deliyimdir. Gözüm kapkaradır. Gözüm hiçbir şey görmez. Madem merak ediyorsunuz yaşadıklarımdan örnekler verebilirim, elbette isim vermeden.

İyi de hangi birini anlatayım? Evlenme teklifine "hayır" dediğimde, diplomat sevgilimin beni görmeyi reddetmesi üzerine Pentagon'daki yüksek güvenlikli apartmanının kapısında, yağmur altında 48 saat oturduğumu ve Amerikalıları ayağa kaldırdığımı mı? Genel yayın yönetmeni olmak gibi ulvi hedefleri olan bir herifin tüm seyahat planlarını takip edip, uçakta yanına oturmak için yaptığım numaraları mı? Sadece bir saat görebilmek için katettiğim yolları, yolculukları mı? Adamla beraber olabilmek için yarattığım dev iş projelerini mi? Aklıma geldikçe ayrıntıları yazayım bari.

Arkadaşlar aşk güzeldir de malum istediğiniz anda, istediğiniz kişiden gelmeyebilir. Hatta genelde gelmez. Bu beni ve benim gibi aşka inanan kadınları asla durduramaz. Hiçbir şey tesadüfen olmaz(!) İlk bakışta aşk falan hikayedir, iki kişi birbirine tutulur falan. Yok öyle bir şey. Genelde taraflardan biri gidişatı yönetir. Benim gördüğüm genellikle kadınlar yönetir.

Ben çok güzel plan yaparım, en ince ayrıntıları bile hesaplarım. Yani tanışmak veya konuşabilmek için. Benim kitabımda menfaat vs yoktur. Amaç, sadece adama ulaşabilmek. Planlar güzeldir de hayata geçirmek pek kolay değildir. Adam mühim bir pozisyondadır veya ünlüdür veya bu taraklarda bezi yoktur. Her şey olabilir. İyi bir planın işlemesi için iyi bir örgütlenmeye ihtiyaç vardır. Tüm tanıdıkları düşüneceksin, tanımadıklarınla tanışacaksın, arkadaşı, sekreteri kim gerekiyorsa. Sekreterlerle arkadaşlığı sıkı tutmak her zaman işe yarar. Bir de kilit noktada olan insanlara yüreğini açacaksın. Örneğin Türk Hava Yolları check-in bankosundaki veya otel rezervasyonlarında odaları belirleyen yetkiliye.

Ben genelde muhteşem iş planları yaparım.Yani müşterilerimin pazarlama alanındaki çalışmalarına dair planlar hazırlar ve istenirse uygularım. Aşka dair planlar da tıpkı bu çalışmalar gibi titiz, akıllıca ve eğlenceli olmalı. Sonra adım adım uygulamaya koyulmalı. Çoğu kez adamları iş planlarıyla etkilemek de mümkündür. Bayılırlar birlikte çalışıp aşk yaşamaya. Ama bir adama ulaşabilmek için bir projeyi yoktan var etmek yetenek ister. Kadınlar yapar. Korkarım kadınlardan. Sonrası kolaydır. Adam uçağa biner seninle karşılaşır, toplantıya girer seninle karşılaşır, arkadaşının yaş gününe gider seninle karşılaşır. Neymiş Eros çalışıyormuş. Tabii tabii...

Şu sıralar plan yapmıyorum merak etmeyin, gerçekten kendi enerjime uygun birinin yanımda olacağına inanıyorum ama bu işi evrene bırakırsan vakit alıyor tabii.

Aşka dair konuşmaya devam edeceğiz, maillerinize mutlaka cevap veriyorum, hain planlarınıza da yardım ederim kesinlikle!

Tabii bakalım, yaşam koçum ne diyecek bu duruma? Paylaşacağız.

Sevgilerimle,

Hayalinizdeki İlişkiye Ulaşın uygulama paketini alarak kendi kendinize yapacağınız uygulamalarla ilişkiniz ile ilgili engelleyen inançlarınızı dönüştürebilirsiniz.

 

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.