Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Merhaba arkadaşlar,

Sizlerle yaklaşık bir yıldır çalışıyoruz. İhmal ettiğimiz kendimizi fark etmeye gayret ediyoruz. Biliyorsunuz panik atak nedeniyle evden çıkamayan benden, şirketini kurup, meslek hayatını bambaşka bir şekilde yeniden kurgulayan bene varmıştım. İşsizlik ve parasızlık kaygısı ile başlayan ve panik atağa varan duruma şimdi şükreder haldeyim. O korkuları yaşamasaydım, bugünkü hafiflemiş halime ulaşamayacaktım. Yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu ile yaptığımız bu dönüşüm çalışması artık aşk, sevgililik halleri üzerinde ilerliyor biliyorsunuz.

Ve artık hep birlikte öğrendik ki biz kim olmaya karar verdiysek, o konudaki yardım evrenden yağmur gibi geliyor. Aşkı paylaşmak konusunda nasıl çalışmaya başladığımı biliyorsunuz. Hayran olduğum bir yakışıklı, benden yeni bir ben yaratmamı sağlıyor. Üstelik onun haberi bile yok. Bu hikayeyi sizinle paylaştığımda yine yığınla mektup gönderdiniz. Teşekkürler ancak çoğunluğunuz hâlâ bir tavlama rehberi hazırlayacağımı sanıyor ve sorularınızın çoğunluğu "benim de aşık olduğum bir adam var, nasıl benim olur?" üzerine kurulu.

Halbuki ben size ben kendime nasıl hayran olmaya çalışıyorum, bunun için neler yapıyorum, onu anlatıyorum. Çünkü ben kendimin farkına varmadan, değerimi anlamadan, hafiflediğimi hissetmeden, kendimi sevmeden, kendime hayran olmadan, içimdeki kadını ortaya çıkarmadan, duygularımla hareket etmeye başlamadan, zihnimi susturmadan kimsenin yanıma geleceği falan yok. Aklımızla yaptığımız tavlama numaralarıyla ilişkiyi nereye kadar sürdüreceğiz ki? Söylerken bile yoruluyorum. Yüreğimizi nasıl devreye sokacağız, değerli olan bu.

İşte bu çalışmanın ana noktası bu. Kullandığımız araç ise meditasyonlar. Hakan bana meditasyon yapmamı tavsiye etti ama ben evde kendi kendime yaptığım çalışmalardan daha derin meditasyonlara ihtiyaç duyuyordum. Hem kime gideceğimi bilmiyordum hem de yüksek bütçe ayıramayacaktım. Ama niyet etmiştim bir kere. Yardım geleceğine emindim.

İstanbul Film Festivali'ni takip ederken yıllardır görmediğim, üniversitedeki en yakın arkadaşım Hande (Ergenç) ile karşılaştım. O kadar sevindim ki anlatamam. Film bittiğinde Moda'da oturup kahve içtik. Konuşacağımız o kadar çok şey vardı ki. Ben yaşam koçumla yürüttüğüm çalışmadan ve bendeki değişimlerden bahsettim. Hayatımdan çok memnun olduğumu anlattım. Meğer o da birkaç yıldır çeşitli çalışmalarla yaşamında değişimler yaratıyormuş. Üstelik Reiki konusunda dersler almış ve meditasyonlar yapıp insanlara şifa veriyormuş. Hem çok şaşırdım hem de çok sevindim. Rahatlıkla birlikte çalışacağım insan gelmişti. Reiki, herkeste her yerde var olan ruhsal yaşam enerjisi anlamına geliyor.

Hakan'la yaptığımız çalışmaları Hande ile desteklemeye başladık. Kendimle ilgili o kadar çok şeyin farkına vardım ki. Gelecek yazıda onları paylaşalım. Neden ilişkilerimiz hayal ettiğimiz gibi değil, onları konuşalım. Görüşmek üzere.

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.