Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Artık kendi işimi kurabileceğime dair inancım var.

Merhaba arkadaşlar,

Yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu ile yaptığım her görüşme öncesinde, bir form doldurduğumdan bahsetmiş miydim? Bu formda, "Son görüşmemizden beri neleri başardım? (Yaşadığım farkındalıklar, attığım somut adımlar, değiştirdiğim bakış açıları, yenilediğim inançlarım, en küçüğünden bile olsa iş veya özel hayatımdaki kazançlarım vs.)" başlıklı madde gibi, 6 soru yer alıyor. Böylece bir hafta içinde neler yaşadığımı, hissettiğimi, farklılıkları yazıp, ölçümleme imkanım oluyor. Tabii Hakan da buna göre, çalışmayı yönetiyor.

Tüm formları biriktiriyorum, böylece 7 hafta öncesine baktığımda, nelerin değiştiğini o kadar net görebiliyorum ki. çok şey değişti. Biliyorsunuz, en son 6 yıl önce kadrolu olarak çalışıyordum. 6 yıldır dağınık bir şekilde, danışmanlık yapma gayretindeydim. İş kurabileceğime dair inancım yoktu, kendime güvenim yoktu. Hatırlarsanız paraya dair bana hizmet etmeyen, aksine işlerimi baltalayan ego kodlarım vardı. İşte, aşkta, parada çuvalladığım gibi sağlığım da berbattı. Sanırım, tablo gayet net.

Bu hafta doldurduğum forma bakıyorum şimdi, bu haftanın özetini şöyle yapmışım:

 • Kendi işimi kurabileceğime dair inancım kuvvetlendi.
 • İş görüşmelerindeki sıkıntımın, kendimi rahat hissetmemekten kaynaklandığını fark ettim.
 • İş görüşmesine giderken, bugüne kadar alıştığım ama rahatsız olduğum giysileri değiştirdim.
 • İlk iş görüşmem (Pazarlama iletişimi projeleri sunuldu) çok olumlu geçti. Her şeyden once çok sakindim, bağımlılık, hırs, rekabet hayatımdan tamamen çıkmış gibiydi. 
 • Önerilerim beğenildi ve bütçe teklifi istendi. Bu benim hedeflediğim noktaydı.
 • Marka tescili, şirket tipleri ve kurulumu üzerine hayli bilgi topladım.
 • Marka logosu çalışıldı. (Dünyanın en korkunç logosu bile olsa benim için önemli olan bir markaya sahip olma ve bunu gösterme isteğiydi, logonun değişebileceğini biliyorum.)
 • D…. Yayınları'nın, editörü H…..'dan randevu talebinde bulundum, İstanbul'a geldiğinde görüşebileceğimizi söyledi. Böylece ilk kez kitap yazmak adına bir adım atmış oldum.
 • Yeni bir proje geliştirdim. Beni en çok mutlu eden şeylerden biri Güç Paketi, yani hayallerini yaşamak, yaratımlarını deneyimlemek isteyenlerin birbirine destek olması. Bunu severek uyguluyorum. Bunu bir sistem dahilinde, kurumsallaştırmaya karar verdim. Nasıl olacağını düşünmedim. Kendimi iyi, sakin ve rahat hissediyorum, sanırım en büyük kazancım bu!
 • İlk kez, bir erkekle beraber yaşayabileceğimi düşündüm.
 • Katı planlar yapmaktan uzaklaştım, akışına bıraktım, harika bir tatil fırsatı ile karşılaştım.
 • Diyet ve egzersiz yapmadan, yağdan 2 kg kaybettim.
 • Hayranlarımın yoğun ilgisinden çok memnunum.
 • Evdeki içe kapanık halimden kurtuldum, yeni arkadaşlar ediniyorum.

Aradaki farkı sanırım çok net görebiliyorsunuz. Ben bu değişimi 7 haftada başardıysam, siz de başarabilirsiniz. Bu konuda konuşmaya devam edeceğiz. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Sevgilerimle.

Hayalinizdeki İşe Ulaşın uygulama paketini alarak kendi kendinize yapacağınız uygulamalarla işiniz ile ilgili engelleyen inançlarınızı dönüştürebilir, ne yöne adım atmak istediğiniz konusunda netleşebilirsiniz.

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.