Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Merhaba arkadaşlar,

Harika bir yaz bizi bekliyor! Ben yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu ile kişisel gelişim yolculuğuma devam ediyorum. Yaklaşık 2 ay oldu. Hayatımın en ilginç bir o kadar da değerli dönemlerinden birindeyim. Bu yolculukta birlikte yürüdüğümüzü düşünüyorum. Sizden de farkındalıklarınızı, hayatınızdaki değişimleri öğrenmek istiyorum. Geçtiğimiz hafta benim için çok önemliydi. Olanları paylaşacağız elbette.

Aslında iş hayatımla ilgili gelişmelerle başlamak istiyordum ama dayanamayacağım. Önce kiloyla ilgili olanı anlatacağım. Hatırlarsanız, geçmiş yazılardan birinde kilo kaybımı konuşmuştuk. Geçtiğimiz hafta pantolonlar üzerimden düşmeye başlayınca tekrar tartılayım dedim. Evde tartı yok, fazla tartılma mevzusunu da düşünmek istemiyorum. Aklınızda bulunsun, kilo vermeye çalışıyorsanız, tartılmayın. Bu yolla sürekli evrene "şişmanım" mesajı veriyorsunuz. Ayrıca aklımızda sürekli tartı, zayıflama vb düşünceler yer aldığında, o konuya bağımlı hale geliyoruz ve biliyorsunuz bağımlı olduğumuz konuda başarı elde edemiyoruz.

Ben bu nedenle 15 gün bu konuyu hiç düşünmedim. Her neyse, sonunda eczaneye gittim. Tanita diye bir alet var, siz de biliyorsunuzdur. Kilonu, yağ oranını, kas oranını, vücudunda nasıl yayıldığını vs döküm halinde veriyor. Geçen sefer aldığım dökümü saklamıştım. Bu sefer de merakla ölçtürdüm eczacı arkadaşa. Baktım kiloda hiçbir değişiklik yok, hatta şaşırdım biraz. Ancak makinenin verdiği dökümü inceleyince, vücudumdaki yağ kitlesinden 2 kg kaybettiğimi ve bu kiloların kasa dönüştüğünü gördüm. Gözlerime inanamadım tabii, hemen oturup, hepsini tek tek incelemeye başladım. Evet, bacaklarımdan, kollarımdan, vücudumdan yağlar gitmiş ve kas oranım artmıştı.

Hayatımda herhalde çok az şeye bu kadar şaşırmışımdır. Çünkü yediklerimde hiçbir değişiklik olmadı. Egzersizle ilişkim de, pencereden koşan insanları gördükçe onları takdir etmekten ibaret. Asansörsüz binalardan hiç hoşlanmam, bilmem anlatabiliyor muyum? Yaptığım tek şey var arkadaşlar. Ben kilo mevzusunu tamamen gündemden çıkardım, sadece kendimi istediğim kiloda vizyonluyorum, yani hayal ediyorum o kadar. Henüz size öncesi sonrasını göstermek ve kilomla ilgili bilgi vermek niyetinde değilim ama sanırım sonbahar aylarında fotoğraflarımdaki belirgin farklılığı paylaşabiliriz. Bu konuda merak ettiklerinizi bana veya Hakan'a sorabilirsiniz. Ya da sizin de bu tür deneyimleriniz olduysa lütfen paylaşın. Beni dinlediğiniz için çok teşekkür ediyorum ve hayatımda olduğunuz için şükrediyorum.

Sevgilerimle.

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.