Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Merhaba arkadaşlar,

Üretmek, üretirken bu dünyada var olduğunu göstermek insanın kendisini beğenmesini sevmesini sağladığı gibi kendi değerini de hatırlatıyor. Yani hem çalışıyorsun, kazanıyorsun, hem dünyaya bir faydan dokunuyor hem de ne kadar eşsiz, kıymetli ve sevilebilir varlık olduğunu fark ediyorsun. Görünürlük çalışmamızda, ben tüm bu değerlere arkamı dönüp saklandığım yerden çıkmak için adımlar atıyorum. Size yeni hazırladığım bloğu anlatmıştım.

Hakan, çalışmalarımı yeterli bulmadı. Yani saklandığım yerden bir anda çıkamadım. Ama adım attım. Geçmişteki başarılarımı, Hürriyet, Koç Holding, TÜGİAD gibi kurumlarla, Mesut Yılmaz, Fatih Terim, Sezen Aksu gibi isimlerle çalışmalarımı unutmuş gibiydim. Sanki ilk kez çalışma hayatına başlıyordum. Uğradığım hayal kırıklıkları, pişmanlıklar, vicdan azapları beni kör bir kuyuya atmıştı. Oysa şu anda herkesin her tür olayı tecrübe edebileceğini ve yoluna devam etmesi gerektiğini biliyorum, ben yolda kalmıştım.

www.markaniyonet.com adresinde hazırladığım marka yönetimi alanında bilgiler veren bloğumu bir marka danışmanı olarak yönetiyorum. Hakan’la yeni bir kariyer inşa ediyoruz. Sayfa yapımıyla ilgili her gün daha çok öğreniyorum. Gözümde büyüttüğüm her şeyin aslında sadeleştikçe ne kadar değerli olduğunu ve ilgi çektiğini de görüyorum. Yazdığım makalelerde hikayeleri çok basit bir dille anlatıyorum. Beğenilmek, mükemmel olmak için gerginleşmiyorum.

Tüm bunların yanı sıra fiziksel olarak da elimden geleni yapıyorum. Sabahları 6 km yürüyorum. Hakan bana fiziksel olarak güçlenmenin duygusal açıdan da insanı güçlendirdiğini öğretti. Pilates gibi vücudu esneten sporların hayata karşı da insanı güçlü kıldığını, bunun insan davranışlarına yansıdığını daha önce hiç fark etmemiştim. Çok yakında pilatese de başlayacağım. Bu konuda da yardım istediğimde hayat bana hemen fiyatı uygun, eve yakın bir hocayı gönderdi.

Görüşmek üzere,

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.