Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Merhaba arkadaşlar,

Yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu ile görünürlük çalışmalarımızı sizinle paylaşmaya devam ediyorum. Özellikle işimle ilgili çalışmalarımı canlandırmaya niyet ettim ve kendi adıma bir web sitesi yapmaya karar verdim. Son derece basit bir site olacak. Yazı ve fotoğraf yerleştirebileceğim, potansiyel müşterilerime de marka yönetimi ve yaptığım çalışmalarla ilgili bilgi verecek bir site. Basit görünüyor değil mi? 2 aydır bu basit siteyi yapmaya çalışıyorum, olmuyor. Ya meşgulüm ya sayfa yapımını beceremiyorum ya da başka bir bahane çıkıyor. Sonuçta kendimi gösteremiyorum! Elimden geleni yapıyorum ama olmuyor. "Böyle durumlarda içimizde bir sabotajcı çalışır" diyor Hakan. Yani içten içe kendine değer vermeyen, site sahibi olmaya uygun görmeyen bir sabotajcı var içimde. Bu sabotajcı beni saklamaya, gizlemeye kararlı.

Her şeyin mükemmel olmasını istiyor, abartıyorsan, konu ne olursa olsun bil ki içeride bir yerde olmaması için çaba gösteriyorsun. Yani kendimize yalan söylüyoruz. Şimdi bunlarla yüzleşme zamanı. Ben son iki aydır böyle bir yüzleşme sürecinden geçtim. Her gün somut bir adım atmaya çalışıyorum. Hakan bana "Bugün Ayşegül Kartal için ne yaptın diye kendi kendine sor" dedi, ben de soruyorum. İşle ilgili kendi markamı yaratacak her gün somut bir adım atmaya çalışıyorum. Bunlar bebek adımları da olabilir, önemli değil. Önemli olan hayal etmek, niyet etmek ve harekete geçmek.

Son zamanlarda çok fazla uyumaya başlamıştım ve bir türlü disiplinli davranamıyordum. Oysa son derece düzenli, asker gibi diye tanımlanan tipte bir insanım. Bugüne kadar kiminle çalışsam disiplinli çalışmamı referans olarak vermiştir. Ancak kendi markamla ilgili olarak aynı disiplini gösteremiyorum. Çünkü korktuğum kimse yok. Bugüne kadar maaşlı çalıştığım işlerde başka insanlar beni değersiz, beceriksiz bulmasın diye deli gibi çalışmışım. Şimdi kendi değerimin farkındayım ve sakin sakin daha üretken olabiliyorum.

Hakan bana güzel ödevler vermeye devam ediyor. Ayşegül Kartal markasının hedeflerini hazırladım. Şimdi bu hedefler doğrultusunda, çalışıyorum.

Görüşmek üzere,

Hayalinizdeki İşe Ulaşın uygulama paketini alarak kendi kendinize yapacağınız uygulamalarla işiniz ile ilgili engelleyen inançlarınızı dönüştürebilir, ne yöne adım atmak istediğiniz konusunda netleşebilirsiniz.

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.