Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Merhaba arkadaşlar,

Uzmanlığım olan pazarlama iletişimi ve marka yönetimi alanında bir blog oluşturmaya gayret ediyorum. Yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu, bu alanda tüm sorumluluğu almam için beni motive ediyor. Önce her şeyi mükemmel yapmaya çalışırken tahmin edersiniz ki hiçbir şey yapamadım.

Adım attım mı, evet! Ancak içimdeki sabotajcı anında kendini gösterdi. Disiplinli davranamadım, yazı yazamadım, ilerleyemedim yani. Oysa kendimi izleyerek koyduğum programa sadık kalabileceğimi fark ettim. Disiplinli olamamamın ana nedeni sonraki adımı görememe ve bir türlü toparlanamamamdı.

Kendime çok şaşırdım. Beni kime sorsanız, aşırı disiplinli hatta asker gibi olduğumu söyleyeceklerdir. Ancak kendi işimi yapmaya gelince dünyanın en tembeli oluyorum. Hakan, "İş hayatında başkaları için çalışınca olumsuz bir söz söylenmemesi için koşuşturduğunu görüyoruz. Bu korku seni disiplinli hale getirmiş ancak kendi yaşamın söz konusu olunca, herhangi bir yaptırım olmadığı için disiplin de yok" diyor. Ne acı, başkalarını mutlu etmeye çalış, kendini hiç umursama!

Artık yetinmeyi bırakıyorum. Kendimi fark etmeyi, izlemeyi, takip etmeyi ve kendim için en iyiyi olanı istiyorum ve bunun için elimden geleni yapıyorum. Değerlerimizi fark edelim, kendimizi onurlandıralım. Sevimsiz taraflarımızı da görelim, onlarla barışalım ve yolumuza devam edelim.

Görüşmek üzere,

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.