Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Tüm olacaklarımı yazıyorum size, beş yıl sonra kutlamak üzere…

Bahara çıkar tüm yıllar…

Merhaba arkadaşlar! Paylaştığımız son yazıda yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu'nun verdiği bir ev ödevinden bahsetmiştim. Oturup hayal kuracaksınız, beş yıl sonra nasıl yaşamak istediğinizi kağıda dökeceksiniz. Bakalım benim ev ödevimi beğenecek misiniz? 'Ol'mak istediğim Ayşegül'ü anlatmaya çalıştım. Beş yıl sonra kutlamak üzere sorularınızı bekliyorum, sevgilerimle…

Ayşegül

2016 Baharı

9 Nisan 2016 Cumartesi 20:00
Balthazar Cafe, 80 Spring St, New York

Bugün kız kardeşim Gamze'nin doğum günü. Hem onu kutlayacağız hem de üçüncü kitabımın Barnes and Nobles'da raflara çıkmasını. Biliyorum, e-kitap olarak okunacak ama benim kitaptan anladığım hâlâ dokunabildiğim! Masada Halil de var. Tanıştığımız andan itibaren yazı yazmam için beni yüreklendiren zeki editör. İlk kitap projemi o desteklemişti, beş yıl önce yaşam koçumla projemizi anlatınca bayılmıştı. İşte o kitap, o kadar samimi bulundu ve sevildi ki, üçlemeye dönüştü. Ardından İngilizceye çevrildi.

Kutlamada tabii ki Hakan da var, kitaptaki diğer imza onun. Onunla tanıştığıma bir kere daha şükrediyorum bu güzel bahar akşamında. Gamze'nin kocası ve kızlar, NY'daki okullardan bahsediyorlar. Çok sevdiğim Chelsea Hotel'de kalmak yerine galiba buradan bir ev alacağız. Çifte vatandaşlığımı 3 yıl önce kazanmıştım, sanırım vatandaşlığımın kızlara faydası olacak.

11 Nisan 2016 Pazartesi 10:00
TACCI, 2 West 45th Street Suite #1709 New York

Üyesi olduğum Türk - Amerikan Sanayi ve Ticaret Odası'nda hem kendi ihracat çalışmamızla ilgili hem de 5 yıldır severek çalıştığım bir müşterim için toplantım var. İki ülke arasındaki bu keyifli çalışmaları hem seviyorum hem de az çalışarak çok iyi kazanıyorum.
Toplantının ardından Madison Avenue'da biraz alışveriş yapacağız, en son 4 yıl önce 38 bedene indiğimde gardrobumu yenilemiştim.

16 Nisan 2016 Cumartesi 18:00
Ayşegül ve sevgilisinin evi, Moda Burnu, İstanbul

Bugün harika bir gün. Beş yıl önce komşum Hakan Kırkoğlu'nun ofisini gördüğümde, hemen yakınındaki Adalar ve Kalamış'ı seyreden evlerden birine sahip olmaya karar vermiştim. Evimi çok seviyorum. Sakin, sade, büyük balkonu var. İşlerimi rahatlıkla buradan yürütebiliyorum. Sevgilim de öyle. Hoş, yakışıklı, dürüst, güler yüzlü, akıllı, sevgi dolu, saygılı, nazik sevgilim. Üretimime hem katkıda bulunuyor hem de bana hayatın her alanında destek oluyor. Elbette ben de ona. Onunla bir hayatı paylaşmak keyifli. Bugün her ikimizin de ailesine yemek hazırladık. Bahara merhaba diyeceğiz.

22 Nisan 2016 Cuma 08:55
Mardin Havaalanı

Baharda en çok özlediğim yerdeyim. Hem Mezopotamya'nın ıssızlığında kaybolmaya geldim hem de 'çocuklarımdan' biri üniversiteyi kazandı. Onun köyüne gidip, ailesi ve kardeşleriyle bunu kutlayacağız. Ben kazandıkça, çocuklarımın sayısı artacak!

25 Nisan 2016 Pazartesi 10:00
Evde, Moda Burnu

Yaşam koçumla çalışmanın 5. yılı. Ondan sürekli bir şeyler öğreniyorum. Ruhuma iyi geliyor. Şu sıralar bana, kazandığım paraları nasıl yönetmem gerektiğini öğretiyor. Seyahatlerde çok para harcadığımı söylüyor. Sadeleşmemi söyledikçe daha pahalı otellerde kalıyormuşum. Seviyorum konforlu otelleri, konforlu seyahatleri!

Hayalinizdeki İşe Ulaşın uygulama paketini alarak kendi kendinize yapacağınız uygulamalarla işiniz ile ilgili engelleyen inançlarınızı dönüştürebilir, ne yöne adım atmak istediğiniz konusunda netleşebilirsiniz.

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.