Eski klasik anlayışta okuldan yeni mezun olan ya da iş arayan kişinin yeni bir kariyer yolunda yaptığı tek şey, en iyi CV'yi yazmak, mülakatta sorulara en iyi cevabı vermeye çalışmaktı. Bu şekilde bir işe girmeye çalışıyordu. Girdiği işte de mutlu olmazsa onu mutlu etmeyen şeyin ne olduğunu tam anlamadan, genelde de kişileri suçlayarak yeni bir iş arayışına giriyordu. Bu şekilde deneye yanıla mutlu olacağı işi arıyordu.

Bu şuna benziyor, bir mağazaya gidiyorsunuz, rengine bedenine bakmadan elinize geçen kıyafetleri tek tek denemeye başlıyorsunuz. Halbuki bedeninizi bilseniz size uyacak kıyafeti çok kolay seçebilirsiniz.

Kariyer koçu ile çalışmak, size kendinizi tanıtır. Ufkunuzu açar, önünüzdeki seçenekleri çoğaltır. Göremediğiniz alternatifleri görmenizi sağlar. Engelleyen inançlarınızı fark edip onu güçlendirenlerle değiştirmenizi sağlar. Bunlara ilaveten ben barışçıl iletişim ve çatışma yönetimini de danışanlarıma öğretiyorum çünkü işyerindeki uyumsuzlukların çoğu doğru iletişim kuramamaktan geçiyor.

Bir kariyer koçu ile çalıştığınızda kendinize uyan işte verimli mutlu ve doyumlu bir şekilde çalışmayı da seçiyorsunuz. Dene yanıl yöntemi ile size uyacak işi bulmak için yıllarınızı harcamıyorsunuz. Hayalleriniz ve hedefleriniz net oluyor.

İster kariyerinizin başında olun ister yeni bir kariyere doğru adım atıyor olun, Hayalinizdeki İşe Ulaşın uygulamaları sizi ne istediğiniz konusunda netleştirecek birçok uygulama içeriyor. İncelemek ve satın almak için tıklayın:
www.zestcoaching.com/gunluk-uygulamalar/hayalinizdeki-ise.html

İlgili Yazılar

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.