Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Paraya dair yanlış inançlarımı fark ediyorum. Değişim yolunda ilerliyorum.

Merhaba arkadaşlar,

Yaşam koçumla yaptığım ilk keyifli görüşmeden sonra, birçok ev ödevim olmuştu biliyorsunuz. Bunlardan belki de en önemlisi, kendi adımı veya kendi ürettiklerimi bir marka olarak değerlendirmek ve bir marka çalışması yapmaktı. Size söylemiş miydim, bilmiyorum, benim işim, pazarlama iletişimi alanında danışmanlık. Özellikle liderlere, patronlara, STK'lara, kurumlara, itibar yönetimi, algı yönetimi, medya iletişimi programları hazırlıyor ve uyguluyorum.

Zenginlik, bolluk, bereket yönünde istediğim değişimde, ilk fark ettiğimiz, hizmet verdiğim müşterilerim için kendimi parçalıyor olmam ancak kendimle ilgili herhangi bir hareket planımın olmaması idi. Yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu, sorduğu sorularla ilk olarak bunu ve paraya dair yanlış inançlarımı fark etmemi sağladı. Bilmiyorum, siz www.zestcoaching.com'daki paraya ile ilgili inançlarınız testini yaptınız mı? Ben yaptım. Parayla ilgili neler düşünüyormuşum biliyor musunuz? Sonuçlar şöyle:

  • Para kazanmak zordur.
  • Çok para kazanmak için çok çalışmak lazım.
  • Kazanabileceğim paranın bir sınırı var.
  • Para konuşmaktan hoşlanmıyorum.
  • İşimden başka gelir kaynakları yaratamam.
  • Ne kadar çok çalışırsam, o kadar çok kazanabilirim.
  • Para çok çalışarak elde edilir.
  • Ben para kazanacak kadar iyi değilim.

Nasıl? Sizce bu düşüncelerle ben zengin olur muyum? Elbette, hayır! Zaten ödevlerimden bir diğeri de, paraya dair mektup yazmaktı. Size o şablonu vermiştim, önceki yazılarımda. Peki ne oldu? Ben geçen hafta ödevlerimi yapamadım. Nasıl biri olmak istediğime dair yazı yazdım ama başka hiçbir şey yapamadım.

Ödevlerimi yapamadığım gibi bir de hastalandım. İkinci görüşmeden önce, ben perişan haldeydim. Bu yazıyı yazarken de, pek parlak durumda değilim. Doktora gittim, tahliller yapıldı, serumlar takıldı ama hâlâ hastayım. Yine de ikinci görüşmeyi yapacağım, kararlıyım. Eminim size anlatacak çok şeyim olacak.

Hepinizi seviyorum, sorularınızı, yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.