Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Merhaba arkadaşlar,

Size harika bir haberim var! Yepyeni bir yaratımımı daha gerçekleştirdim. Hayatta nasıl olacağını, ne zaman olacağını, nasıl işleyeceğini düşünmeden odaklandığımız her durumu yaratabiliyoruz. Sizinle bunun yepyeni bir örneğini paylaşacağım. Hatırlarsanız, yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu ile tanışmam ve çalışmaya başlamam tamamen o dönemde kurguladığım bir hayalin benzeriydi. Ayra Şehri'ndeki eğitimlerimde Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut'tan öğrendiklerim yaşama bambaşka bir pencereden bakmamı sağladı. Yaşam sorumluluğumu kabul ederek yola adım attım. Başımıza gelen her şeyden ama aklımıza gelebilecek her şeyden sorumlu olduğumuzu kabul ettiğim anda her şey değişti.

Başkasını suçlamak yok, haksızlığa prim vermek yok, kurban rolü oynamak yok! Ardından yaşamım kendi belirlediğim var oluş seçimleriyle biçimlenmeye başladı. Önce sağlığımla ilgili ciddi bir düzelme oldu. Bazı konular doktordan, ilaçtan uzak çözümlendi; bazıları da tam benim istediğim gibi doktorlarla kolaylıkla düzeldi. Bu arada kendimiz olamadığımızda yani ruhumuzdakini, yüreğimizdekini yaşayamadığımızda hasta olduğumuzu öğrendim. Hasta olmamak için yaptığım tek şey kalbimin sesini dinlemek, içerideki rehberime güvenmek.

Konu iş kurmaya gelince, hayatıma Aykut gibi bir yaşam koçu girse, onunla birebir yol alsam, ödemeleri benim istediğim şartlarda olsa dediğim anda Hakan'la tanıştım. Hazırladığım yaratımlarımı yazdığım kağıtlara baktığımda, hayalimdeki yaşam koçunun mesleki niteliklerinin Hakan'la birebir olduğunu görüyorum. Onunla çalışmamız hâlâ devam ediyor ve siz okuyorsunuz. Yakın bir zamanda da insanları motive eden bu yazılar bir kitaba dönüşecek.

Şimdi yepyeni bir yaratımımı gerçekleştirmiş bulunuyorum. Biliyorsunuz ben çok güzel bir kadınım, azıcık fazla kilom var. İdeal kiloma ulaşmak için, hazırladığım bir mektupta sağlıklı beslenme bilincini kazanmam ve bu yolda bana destek olacak; konusunda uzman, iyi eğitim almış, kibrit kutusu kadar peynir demeyecek bir beslenme uzmanıyla çalışmayı yaratımlarım arasına koymuşum. Hatta size tarih de vereyim bunu tam 6 ay önce yazmışım. Ancak yaratımım gerçekleşeli, yaklaşık 2 ay oldu. Hazırlıkların bitimiyle size şimdi anlatabiliyorum. Café Ruj'un editörü Özlem Yılmaz Küçük, Ağustos ayında Ayşegül'ün Yaşam Koçu yazılarında ideal kiloya inme konusunu işlemek istediğini söyleyince oynamaya başladım.

Yani 4 ay gibi kısa bir sürede, hayatımda var olmasını istediğim bir çalışma ve bir uzman benim ödeyebileceğim şekilde yaşamıma girdi. Şimdi onunla sağlıklı beslenmeyi öğreniyorum, ideal kiloma inmek için çalışmaya başlıyorum. Kendisiyle bu hafta tanıştım. İsmi, Didem Kanca Üstay. Çok güzel, çok zarif, güler yüzlü, naif, işini bilen, mütevazı bir beslenme uzmanı. Lise yıllarında öğrenim amacıyla Amerika Birleşik Devletleri'ne gidip, geldiğinde kilo almaya başlamış ve öğrenim yılları boyunca da epeyce şişmanlamış. Yani derdimizi anlayacak biri. Diğer uzmanlardan çok farklı, nedenini gelecek yazıda ayrıntılı bir şekilde anlatacağım.

Hayatımın en büyük kazanımlarından biri olan Hakan'dan sonra, Didem'le tanışmak da harikaydı. Yol arkadaşı harika da bakalım yolculuk nasıl devam edecek. Her iki konuda da yanımda olduğunuz için teşekkür ediyorum. Siz beni takip ettiğiniz için eminim her şey daha kolay olacak, sorularınızı bekliyorum.

Sevgilerimle,

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.