Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Merhaba arkadaşlar,

Bugün size vereceğim çok güzel haberler var. Anlatmak için sabırsızlanıyorum. Artık kesinlikle eminim ki her yaşta değişim mümkün ve ben yapabiliyorsam, siz de yapabilirsiniz! Kendi işimi kurma yönündeki girişimlerin artık gerçeğe dönüşüyor. Hatırlarsanız yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu ile son dönemde, bolluk bilinci ve teklif hazırlama süreci ile ilgili çalışmıştık.

Ve ben o teklifleri hazırladım. Tekliflerimden ilki kabul edildi ancak daha sonra iptal oldu. Bir diğer teklifim çok beğenildi ancak verdiğim bütçe yüksek bulundu, olmadı. Eskiden olsa ben bu durumda kahrolurdum. Oysa şimdi biliyorum ki, benim seçtiğim yoldaki müşteriler gelecek, kendi belirlediğim parayı kazanacağım. Diğerleri de ya benimle çalışmayacak ya da daha sonra çalışacak.

Beklenen telefon geldi ve ben ilk işimi İstanbul'daki bir belediyeden aldım. Belediye kaynak yaratmam için benimle çalışmak istedi, ben havalara uçtum tabii. Kuruma para sağlayacak Avrupa Birliği hibe programını buldum. Çok güzel bir proje ürettik ve bir hafta gibi kısa sürede resmi evrakları tamamlayıp, teslim ettik. 10 gün boyunca belediyeye giderek çalıştım. İnanılmaz keyifliydi. Karşıma çıkan insanlar tam benim hayal ettiğim gibi nazik, bilgiye saygı duyan, takdir eden, işe odaklı, projenin en iyi şekilde yapılmasını her şeyden önemli gören ve paramı anında ödeyen kişilerdi.

Neye odaklandıysam o gelmişti. Henüz kutlama yapamadım, ama o paraları Türk filmlerindeki gibi havalara savurarak eğleneceğime emin olabilirsiniz. Bu işi yaparken benimle tanışan 2 kişi daha konuyla ilgilenmeye başladı ve teklif istedi. Ardından bir işadamları derneği benimle görüşmek istedi. Kendilerine pazarlama iletişimi alanında uluslararası arenada danışmanlık yapmamı istiyorlar. Muhteşem! Onlara henüz teklif sunmadım.

Çünkü şimdi Hakan'ın vurguladığı başka bir noktaya dikkat etmemin iyi olacağını düşünüyorum. Zamanımı en verimli şekilde kullanmak istiyorum. Hem mutlu olduğum hem de en yüksek parayı kazandığım işlere öncelik vereceğim. Her gelen teklife yokluk bilinciyle atlamayacağım. Aksine bolluk bilinciyle, her zaman bana istediğim gibi iş ortaklarının geleceğini bilerek davranacağım. Çünkü öyle hissediyorum ve düşünüyorum. Ben böyle mutlu olmayı seçtim.

Eminim size vereceğim iyi haberler devam edecek. Özellikle iş konusunda tüm merak ettiğiniz noktaları sorabilirsiniz. Mutlaka mektuplarınıza cevap veriyorum. Hepinize teşekkür ederim, başarıma tanıklık ettiğiniz için. Ben yaptıysam, siz de yapabilirsiniz.

Hayalinizdeki İşe Ulaşın uygulama paketini alarak kendi kendinize yapacağınız uygulamalarla işiniz ile ilgili engelleyen inançlarınızı dönüştürebilir, ne yöne adım atmak istediğiniz konusunda netleşebilirsiniz.

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.