Bu yazı Nil Karaibrahimgil’in bir yazısı. Burada altın kural şudur: Bir yıldır kullanmadığınız ne varsa atın. Lazım olur diye tuttuğunuz ancak kullanmadığınız her şey hayatınızda size akabilecek daha güzel bir şeyin önünü kesiyor. Evren boşluğu doldurur. O yüzden atmaktan çekinmeyin. Ferahladığınızı göreceksiniz.

Charlotte, Paris’te yaşayan çok güzel bir kızdır. O kadar güzeldir ki, sarı saçları şelaleler gibi omuzlarından kollarına dökülür.

Devamı için kayıt olun...

Yorumlar  

#1
Olabildiğince sade yaşamak özgürleştiriyor insanı.içimiz,ruhumuz doluysa dışımızı süslemeye gerek duymuyoruz.bu benim yeni tattığım bir duygu ve harika :-))
meral 15 Aralık 2008
#2
uygulanılabilir nitelikte tüm evrene faydalı bir kural Charlotte hayatın gizlerinden birini kendince çözmüş gibi.. bizimle paylaşanlara da çok teşekkürler
Şeküre 16 Ocak 2009
#3
bugün varız yarın yokuz önemli olan yok olduğumuz yere yatırım.
ebru 28 Ocak 2009
#4
saadet sadelikte saklı.aşırı yükleri, lüzumsuz olan herşeyi hayatımızdan çıkardığımızda büyük bir ferahlık hissedeceğiz.
gülşen 5 Ekim 2009
#5
inanın katılıyorum,sadelk kadar güzeli yok ama nedense yaşamdaki seçimlerimiz hep çok olsun benim olsun hepsi olsun şu da olsun az ondan da olsun hatta indirim var 5 tane alayım vb. hep yaşadığımız duygular olduğunu düşünüyorum. bayan Charlotte le tanışmak biraz arkadaşlık etmek lazım:-)))
nurşen kökten 6 Ekim 2009
#6
çoookk beğenim, hatta bayıldım uzun zamandır evrenle ilgil olumlulukların peşindeydim bu siteyi bana öneren arkadşıma,ve HAKAN BEY e teşekürler.....
yeşim 27 Temmuz 2011
#7
ne güzel bu yazıyı okunca kendi evimdeki birçok gereksiz şeylerin olduğu birkez daha anladım ve bu yazıdan çok ilham aldım...
esra 18 Ağustos 2011
#8
kuralın mantığı hoş, ama vay Fransızmış da, vay şööyle uzun bacaklı bööyle uzun boyluymuş da,evlerini Angelina Jolie tutmuş da...bilmem gerek var mı bu gibi şişirilmiş ve aslında sadelikle alakasız şeyler anlatmaya..ne yani bomba gibi de o yüzden mi sade?ya da sade olmak sadece manken fiziğindeki kişlere mi yakışır?insan olduğu gibi de sade olamaz mı,kilolu, ablak suratlı veya çelimsiz?yazıdaki bu çelişkiyi de görmezden gelemedim doğrusu.Sade olan güzeldir kabul,ama ölçütü insanın kendi içi olmalı!
melek 6 Ağustos 2012
#9
anladım ama kabul etmiyorum..çünkü bu bir tercih meselesi..haklı olsanızda kimi de kalabalıktan hoşlanır gibi...
DİLEK 8 Şubat 2013
#10
biriktirme huyumuz baskın anlaşılan hiiçbişeyi atamıyorum acaib sahiplik duygusumu nedir bu, oysaki her defasında az olsun öz olsun derli toplu olayım deyip etrafımdakilere verdiğim halde ıvır zıvır eşyalardan kurtulamıyorum
kevser 3 Kasım 2013

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.