Ayşegül ile 2011 yılında başladığımız, zaman zaman uzun aralar vererek ilerlediğimiz koçluk görüşmelerinin hikayesini ve kendisinin adım adım neleri başardığını bu bölümde okuyabilirsiniz. Bu yazılar, bölümler halinde farklı mecralarda yayınlandı.

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizinle yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Bayılacağınıza eminim. Çünkü yaşam koçum Hakan Arabacıoğlu ile artık aşk konusunda çalışmaya başlıyoruz! İş, para, sağlıklı kiloya ulaşma derken artık aşkımı paylaşabilirim!

Geçtiğimiz günlerde Hakan'ın web sitesi www.zestcoaching.com'u incelerken gözüme çarptı. Hakan çok güzel eğitimler vermeye başlamış. Bunlardan biri, "Hayalinizdeki İlişkiye Ulaşın"dı. Önce cesaret edemedim bu çalışmaya. Çünkü geçtiğimiz yıl bir kere konuşmaya çalıştık, görüşmenin sonunda ya o benim boğazıma sarılacaktı ya da ben onun. Baktım ki o dönem aşkı paylaşacak durumda değilim, bıraktık.

Sonra Hakan'la konuştuğumda, yakında farklı bir eğitime başlayacağını öğrendim. Web sitesine giriyorsun, dersler hazır, kendin çalışıyorsun, ödevlerini yapıyorsun, Hakan seni sadece yönlendiriyor. İlk gün çalıştığın bölüm bittiyse, karşına, ikinci gün yeni bir bölüm geliyor, çok hoşuma gitti. Ancak ben Hakan'la yüz yüze çalışmaya karar verdim. Tabii siz de benimle beraber.

Ben olmayacak adamları bulma konusunda uzmandım. Evli, Amerika'da yaşayan, alkolik, bana ilgisiz, yalancı... Zaten aşk mutlaka olmaz, ulaşılmaz bir şeydi benim için. Ne yapalım, bu nedenle de yalnızdım işte! Zaten bu adamlar nedeniyle de evlenemedim! Hep onlar kabahatliydi, benim gibi muhteşem bir kadını görememiş, anlayamamış ve yanlarında tutamamışlardı! Ben de hep kurbandım, değeri bilinmemiş bir kurban!

Yaklaşık bir ay önce, her sabah oturduğum, çayımı kahvemi içtiğim, gazetemi okuduğum Moda sahiline bakan penceremin önünde düzenli spor yapan bir adamı fark ettim. Aslında onu çok uzun zamandır görüyordum, çünkü herkesten farklıydı. Yağmur kar demeden her sabah düzenli profesyonel diyebileceğim şekilde spor yapıyordu. Yüz yüze hiç gelmemiştim, kim olduğunu bilmiyordum. Belli ki komşulardan biriydi. Sebatkâr azimli hali çok hoşuma gidiyordu. Kendine zaman ayırıyordu. Belli ki kendine saygısı vardı. Onu tanımak istedim ama ne yapacağımı bilemedim. Sonra fark ettim ki her sabah gelmesini umuyorum, onu görmek hoşuma gidiyordu. Ve sadece bu durum beni çok mutlu etmişti.

Anladım ki hayata bakışım, yaşama biçimim ciddi olarak değişmişti. Yakışıklı sporcudan hiçbir şey beklemiyordum, çünkü onu seyretmek bile yeterince muhteşemdi. Ona ihtiyacım yoktu. Benimle ilgilenmesi de gerekmiyordu, zaten beni görmemişti bile. Demek ki artık onunla tanışabilirdim.

Bir sabah tesadüfen karşılaştık. Ona selam verdim. Kim olduğumu, nerede oturduğumu söyledim. Düzenli spor yaptığı için ona duyduğum saygıyı, tıpkı hissettiğim gibi söyledim. Çok şaşırdı ama çok da mutlu oldu. Ben de mutlu oldum. Bu arada uzaktan göründüğünden daha yakışıklıymış. Daha doğrusu bana Brad Pitt'den daha yakışıklı göründü. Belki de ilk kez hiçbir şey beklemeden, beni mutlu eden bir durumu bir erkekle bu kadar içten bir şekilde paylaşmıştım. Yüzüne baktığımda, kendimi gördüm desem inanır mısınız? Biliyorum, size de oldu. O da benim gibi çekiniyordu, ne söyleyeceğini ne yapacağını bilemiyordu. Belli ki tıpkı benimkine benzer koruma "kalkan"ları vardı.

Tabii bu durum büyük bir olaya dönüştü. Kardeşim, arkadaşlarım herkes bir şeyler söylüyordu. Hele kitaplar ve ilişki guruları ne reçeteler veriyordu. Ben ne yapacağımı bilmiyordum ama farkında olduklarımdan çok memnundum. Ona ihtiyacım yoktu, onsuz da yüzüm gülüyordu. Hiçbir talebim de yoktu. O nedenle çok rahattım. Onu her gördüğümde yüzüm güldü, içimdeki keyifli hali onunla paylaştım, muhteşemdi.

Yakışıklı sporcum, artık kadın erkek ilişkilerine bakışımla yüzleşmenin vaktinin geldiğini haber veriyordu sanki. Saçma sapan bir şey yapmak istemiyordum. Bugüne kadar fark ettiklerimi çoğaltmak derdindeydim. İşte o anda, Hakan'ın eğitimlerini okudum ve kendisiyle aşk konusunda çalışmak istediğimi söyledim.

Devam edeceğiz.

Hayalinizdeki İlişkiye Ulaşın uygulama paketini alarak kendi kendinize yapacağınız uygulamalarla ilişkiniz ile ilgili engelleyen inançlarınızı dönüştürebilirsiniz.

 

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Ayşegül'e Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ulaşabilirsiniz.