Bu yazıyı Anthony Robbins'in İçindeki Devi Uyandır kitabından aldım. Anthony Robbins hayatımıza yön veren şeyin güçlendirici veya güçsüzleştirici inançlar olduğunu anlatıyor. Karşı cinsle ilgili hangi inançlara sahibiz? Para ile ilgili hangi inançlara sahibiz? Bu inançlar bizi güçlendiriyor mu güçsüzleştiriyor mu? Bu tespitleri yaptıktan sonra güçsüzleştirici inançları nasıl yıkacağımızı ve yerine güçlendirici inançları nasıl yerleştirebileceğimizi anlatıyor. Bu uygulama için profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olursa beni arayabilirsiniz.

Şimdi biraz sınırlayıcı inançlara bakalım. Bunları gözden geçirirken, bu inançların getirdiği bazı sonuçların neler olduğunu düşünün. En çok güçsüzleştiren iki inancı seçip yuvarlak içine alın. Bu inançların hayatınıza yüklediği maliyeti artık taşımak istemediğinize hemen şimdi karar verin. Unutmayın ki bu inançlardan kuşku duymaya başlar, geçerli olup olmadıklarını sorgularsanız, bunların referans ayaklarını sallamaya başlarsınız. Artık o inançlar sizi etkilemez olur. Güçsüzleştiren inançların altındaki emin olma ayaklarını birer tekmede fırlatıp atmak için kendinize şu aşağıdaki soruları sorun:

Devamı için kayıt olun...

Yorumlar  

#1
Sevgili Hakan Bey,
Güçsüzleştirici iki değil, tam olarak bir inanç bile kendimde bulamadım. Sayenizde doğru, mutlu ve başarılı bir yolda ilerliyorum. Bereket deryasında yüzmeye başladım. Hamdolsun. Hoşcakalın.
erkan tekin 2 Ekim 2009
#2
Yüce Allahın yar ve yardımcınız olduğunu düşünmek tüm olumsuzlukları yok etmeye yeter.
erkan tekin 2 Ekim 2009
#3
Hakana bey size bir sorum olacak. NLP, SECRET, HATALI ALANLAR, TANRILAR OKULU VE NİL GÜN' ün bir çok kitabını okudum. Kendimi geliştirmekle uğraşıyorum. Daha doğrusu resmen bir savaş veriyorum içimde, bir çok şeyde olumla ve olumlu düşünmenin gücünü gördüm. Ama istem dışı kaygı ve bazı olumsuz kötü düşüncelerimi bir türlü değiştiremiyorum. Aklıma getirmemeye çalışıyorum. İnadına aklıma geliyor. Ve inanın bazen çıldıracak gibi oluyorum. Hatta dua nın gücünü de çok deniyorum. Bu konuda tavsiyeniz var mı? Kısaca Eski kötü bir düşünceyi yeni iyi bir düşünce ile değiştirmezseniz. Eskiler tekrar beyne hücum ediyor.Bunu nasıl yeneceğiz ?
Sevda ABATAŞ 6 Ekim 2009
#4
Hakan bey çok teşekkür ederim. Tavsilerinize uyacağım.
Sevgilerimle
Sevda ABATAŞ 14 Ekim 2009
#5
insanın en büyük dostu da düşmanı da kendisi.keşke hem kendimize hem çevremize dost olabilsek
gülşen 4 Ocak 2010
#6
merhaba,insanlarla bilgileri paylaşmak ,faydalı olmak , ,bişeyler öğretmek ne kadar güzel. Yorumları okudum ve size yani yazılarını paylaşan tüm yazarlara, bizlere öğrettikleri bunca güzel ,faydalı bilgi için kocaman teşk ediyorum ... .diyorumkii; İYİ Kİ VARSINIZ :-) sevgiyle kalın
deniz ipek 21 Mayıs 2010
#7
Merhaba Hakan bey;
Bu sorulara cevap veriyor almam benim maddiyata fazla değer vermediğim içindir diye düşünüyorum.Benim nacizane fikrim bu.Ama hayatta benim için en önemli olayın sağlık,huzur,mutluluk olması ama maddiyatta eksik olunca bu üçgen birbirini tutmuyor.Nedense 20 yıllık çalışma hayatımda bu benim için hep böyle oldu yenilen içilen harcanan benim için önemli değildi.Benim o anda mutlu olmam yetiyordu.Demek ki ben bir yerlerde hata yapıyorum onun için bu hatamı düzeltmek istiyorum.Bu konudaki önerilerize bekliyorum.Teşekür ederim.
MERYEM 13 Ekim 2010
#8
Hakan Bey ilk kez merhaba..1,5 yıldır okuduğum kişisel gelişim kitaplarının sonucunda hayatımda artılar olmadı desem büyük bir yalan söylemiş olurum.Fakat hayatımı sürdürecek kadar maddiyata maaleef ulaşamadım..diğerlerini başarabilirken bunu neden yapamadım? Gücüm mü tükendi,yoksa bu konu yalnız mı cözülemiyor..Sizden destek almak benim için daha mı iyi olur..Ben bu kaostan çıkmak istiyorum artık..Enerjiniz bol olsun HÜLYA SEYHAN
hülya 2 Mart 2011
#9
Hakan Bey merhaba,bugüne kadar birçok kitap ve kaynaklardan kendimi bu konuda geliştirmek için fazlasıyla uğraş halindeyim.En son Nuray sayarı'nın İçimdeki gücün Sırrını Keşfet kitabını başucu kitabı haline getirdim.,bugün internette düşünce gücü,kuantum düşünce ile bir gezinti yaparken sizin sayfasınıza denk geldim ve inanın saatlerdir pc başından kalkamıyorum.Sizin gibi değerli biri ile tanışmak çok isterim.Ben ne yazık ki hayatım boyunca hayal kurmayı hep lüx bildim belki de bana böle imgelendiği için bilemiyorum.ama hep gerçeklerle yüz yüze kaldım.Özellikle eşim bir iş atılımı yaptığı zaman kafamın içerisindeki acaba yapabilir mi,acaba tutar mı,ya olmazsa,ya daha kötüsü olursa vs vs..bu kuruntulardan kurtulamadım ve sonuç olarak da ne yazık ki düşündüğüm hep kötü sonuç başımıza geldi.Şimdi ciddi ciddi beynimdeki tüm olumsuzlukları kaldırıp yerine olumlu düşünce teknikleri koymaya niyet ettim;kafamın içinde sürekli egzersiz yapmaya çalışıyorum.Her sabah yatağımdan kalktığımda bugün sağlıklıyım,bolluk ve bereket içerisindeyim şükürler olsun demeye gayret gösteriyorum.Ancak ufacık bir olumsuzluk beni yenebiliyor.Kısacası şuna için önümde 2 yol var ya dibe vuracam ya da en yukarı fırlayacağım.Benim sıçrayışım 2 çocuğum ve eşim içinde çok faydalı olacak farkındayım ama nasıl bir yol izlemeliyim.farklı farklı kitaplarda kafamı karıştırabiliyor.Sonuç olarak Hakan Bey gerçekten düşüncelerimizle hayatımızı değiştirmek bizim elimizde mi?Maddi sıkıntılardan kendimizi bolluk,bereket içerisindeymiş gibi düşünerek mi kurtulabiliriz?
kübra yadigar 7 Nisan 2011
#10
mrb hakan bey, sitenizle yeni yeni tanıştım sayılır, ve hergün ziyaret etmekten ketif alıyorum. kendi içime doğru yaptığım yolculukta sizden çok destek alıyorum. çekirdek inancımı kendi kendime bulmam mümkünmü, yada bulduğum şeyin çekirdek inaç olduğunu nasıl anlayabilirim.sanırım benim birden fazla çekirdek inancım var:sad:( önerilerinizi paylaşırsnaız çok sevinirim.. saygılar...
nurcan 9 Aralık 2011
#11
hakan bey,öğrendiğim olumlamaları düzenli yapmaya gayret gösreteriyorum, ancak eşim ve çocuklarım tarafından bunların bir işe yaramayacağı telkinleri ile sürekli karşı karşıya kalıyorum, onlara rağmen devam ediyorum. ama onlardan gelen negatif durumu nasıl kırabilirim, onların negatif düşüncelerine karşı ne yapabilirim.acil yardımmm:sad:((((
nurcan 9 Aralık 2011
#12
Merhaba Nurcan Hanım,

Sitenin içinde çeşitli yerlerde de bahsetmiştim. Sadece olumlama cümleleri söylemekle hayat gerçekten değişmez. Bu sadece bir adım. Bol bol (en az 10 dakikalık) şükür seansları yapmanız da enerjinizi yukarıda tutacaktır.
Hakan Arabacıoğlu 16 Aralık 2011
#13
Merhaba Hakan Bey
yukarıda yer alan yazının yorumlarını okurken adeta dilimdekileri olduğu gibi kelimelere dökmüş olan Sevda Abataş ın yorumunu okudum aynı konular ve kaynaklarla bende yoğun şekilde ilgileniyor ve yararını da görüyorum ancak negatif düşünceler ve kaygılarla baş etmek bazen o kadar zorlaşıyor ki
bunu nasıl yeneceğiz\
dev 20 Temmuz 2012
#14
Merhaba Hakan bey Oğlum üniversite sınavına hazırlanırken motivasyonu ve çalışma isteği çok az olduğu için onun motivasyonunu nasıl arttırabilirim diye internette gezinirken tesadüfen sizin sitenizle karşılaştım.Sitenizi çok beyendim.Her sabah işe geldiğimde sizin sitenizi açıyorum ve olumlamalarınızı ve yazılarınızı okuyorum.Ama bir türlü istediğim şeyleri düşünce gücüyle olumlu hale getiremiyorum.Her halde biraz aşamalar kaydetmem gerekecek.Oğlum bu yıl kapasitesi çok yüksek olmasına karşılık yeterli performans gösteremedi.Sanırım bir yıl daha sınava hazırlanması gerekecek.Tabiki sizdende yardım almak isteriz.
SEMA DUMAN 24 Temmuz 2012

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.