Bu yazıyı bir önceki gibi koç Simona Rich'in sitesinden alıp çevirdim. İçinde paraya bakış açınızı değiştirecek, bereketi hayatınıza çekecek kolay uygulanabilir 11 ayrı teknik var. Kolay gelsin!

Para akışınızın neden tıkandığı ile ilgili birçok neden olabilir.

Bu yazıda bereketin size akmasını durduran şeyin ne olduğunu ve artan yüksek miktarlardaki parayı almaya nasıl açık olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1. Parayla ilgili engelleyen inançlarınızı tanımlayın
Eğer paranın hayatınıza serbestçe akmasına izin vermiyorsanız, bu her zaman parayla ilgili engelleyen inançlarınız olduğu anlamına gelir.

Bilinçaltınıza ailenizden ve öğretmenlerinizden sıkça tekrar edilmiş kalıpları alırsınız ve böylece bunlar inanca dönüşürler.

Devamı için kayıt olun...

Yorumlar  

#1
hakan bey merhaba .aykut oğut okuduğunuz kitapları 1 lira bile olsun satın para kazanın bir faturayı ödersiniz vs. anlamına gelen yazı yazmış. sizde edindiğim ise fazla olan kullanılmayanları ihtiyacı olana verin o size kat kat gelecek gibi algıladım.birşey daha enterasan geldi oda hem aykut oğutta hem sizde algıladığım birşey hem odağımı paraya verip hem nasıl sürekli onu düşünmeyeceğiz de rahat olacağız o zaten gelecek zenginmiş gibi yapınca ....sevgiler
filiz yalçın 14 Eylül 2011

Yorum yazmak için lütfen üye girişi yapın.

Günlüğümden Son 2 Yazı

 • Sana nasıl yardım edebilirim?

  Yaklaşık 7 sene önce çalıştığım işyerinde kendimi çok sıkışmış hissederken posta kutuma bir mesaj geldi. İçimizdeki Tanrıdan başlığını taşıyan bu mesaj şöyleydi: Pek çok ruh, bu dönemde dünyadaki kargaşa ve karışıklık için bir çözüm arıyor. Bu...

  Devamını oku...

 • Mutlu olmayı bekleyenlerden misiniz?

  Geçtiğimiz günlerde bir danışanım sevgilisinden ayrıldığını söyledi. Nedenini sorduğumda "Beni mutlu etmiyordu" diye bir cevap verdi. Bu cevaba çok şaşırdım. Beni mutlu etmiyordu demek, "Ben kendi başıma mutlu olmayı beceremiyorum, gelen beni...

  Devamını oku...

Yüzleri Gülenler...

Yaşam Koçluğu Alanlar - Costel CoravuBen 54 yaşında, büyük uluslararası firmalarda 16 yıllık iş tecrübesine sahip eski bir üst düzey yöneticiyim.

Eylül 2009'dan itibaren, profesyonel iş koçu olmak için International Coaching Academy (ICA)'deki eğitimlerle yeni yolculuğuma başladım.

Benim önüme harika bir dünya açıldı ve hangi yöne gideceğimin kararını verme zamanı geldi. Bu nedenle kariyerimde ciddi bir değişiklik yapmayı seçtim. Yöneticiliği bırakıp, profesyonel koç olarak daha tatmin edici ve davetkar olan özel sektörü tercih ettim.

International Coaching Academy; eğitim programının içinde, daha deneyimli öğrenciler tarafından yeni başlayanlara verilen belli sayıda koçluk görüşmesi desteği sunuyordu.

Bu çok zorlu yeni uğraşımda; ICA tarafından sunulan bu fırsatı kullanarak, duyuru panosu denilen bir araçla beni destekleyecek bir koç aradım. Oraya yeni öğrenciler de deneyimli olanlar da duyurularını asıyorlardı. Koç arayışımda duyurulara bakarken Hakan'ın duyurusundan etkilendim ve benim koçum olmasını istemek için kendisiyle temasa geçtim. Daha sonra bana açıkladığına göre, kendisinden çokça büyük, farklı kültürden gelen ve daha deneyimli birisine koçluk yapma fikri, onu cezbettiği için kabul etti.

Hakan'ı seçmekten dolayı çok heyecanlandığımı söyleyebilirim çünkü bakın neler oldu:

 • Başladığımızda yeni işimi tanıtmak için kullanacağım pazarlama araçları ile ilgili çok endişeliydim; Hakan Internet'ten pazarlama alanında çok tecrübeli birisi ve tüm desteğini ve bilgisini bana cömertçe sundu.
 • Danışanlara koçluk yapmaya başlamam için adım atmamı engelleyen, "yeterince bilmediğim" için "yeterince hazır olmadığım" düşüncelerine çokça sahiptim. O, çok nazik ve güçlü bir şekilde; yeni seçtiğim oyunu bütünüyle oynayabilmem için beni güçlendirerek ve harekete geçirerek, içimde zaten var olan ve sadece tümüyle ortaya çıkmayı bekleyen potansiyeli fark etmemi sağladı.
 • Başlangıçta bana "Koçluk deneyimimizin verimliliğini ölçmeyi sağlayacak olan ne?" diye sordu. Hiç düşünmeden ona "En az bir ücretli danışan bulmak" diye yanıt verdim. Biliyor musunuz ne oldu? Son görüşmemizden önce bir danışanımdan ilk ödememi aldım; sadece 3 ayda, sıfırdan ödeme yapan ilk danışana ulaştım...

Sonuç olarak; Hakan'dan aldığım koçluk, yeni yaşam maceramda bana netlik, yeterlilik ve çokça neşe kazandıran, çok zenginleştirici ve harika bir yolculuk oldu. Hakan, sana böyle bir kişi olduğun için teşekkür ederim.

Costel Coravu, Uyum ve İş Koçu, Bükreş Romanya - Ocak 2010

Devamını oku

Tüm yüzleri gülenler için tıklayın